jtemplate.ru - free extensions for joomla
jtemplate.ru - free extensions for joomla
sklep

Numer 22 (czerwiec 2014)

 

 

 

 1. Artur Winiarczyk, Bożek z portfela 
 2. Świadectwo Anny - Byłam w sekcie
 3. Sekty w Polsce. Z Dariuszem Pietrkiem, dyrektorem Śląskiego Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych, rozmawia Tomasz Rowiński
 4. Posługa egzorcystów jest chrystocentryczna. Z ks. prof. Leszkiem Misiarczykiem, egzorcystą diecezji płockiej, rozmawia Marta Brzezińska-Waleszczyk
 5. Dr Wincenty Łaszewski, List do nieba z Pellevoisin
 6. Być świętym, to współpracować z Bogiem. Z Lino Zanim, przyjacielem i przewodnikiem górskim św. Jana Pawła II, rozmawia Marzena Winiarczyk
 7. Abp Charles J. Chaput OFM Cap. Dziesięć sposobów na pogłębienie relacji z Bogiem
 8. Grzegorz Górny. Garncarze ludzkiej gliny
 9. Przegląd mediów
 10. S. Michaela (Zofia) Pawlik. Szczęście guru
 11. Sekty nie z tego świata. Z ks. prof. Andrzejem Zwolińskim rozmawia Tomasz Rowiński
 12. Juliusz Gałkowski. Męczeństwo świętego Floriana
 13. Ks. dr Dariusz Kowalczyk SJ. O sektach i sekciarskiej postawie
 14. Bogna Białecka. Jak uchronić dziecko przed sektą?
 15. Ks. dr hab. Marek Chmielewski. Zrzeszenia chrześcijańskie
 16. Adam Barnaba. Podstawy wewnętrznego uwolnienia
 17. Dr Thomas E. Woods Jr. Kościół katolicki i powstanie uniwersytetów
 18. Juliusz Gałkowski. Nauka podobno nieco mniej naukowa (O książce Stworzenie czy ewolucja)
 19. Ks. dr hab. Piotr Ostański - Przeczytaj Biblię w rok (cz. II)
 20. Ludwika Filipowicz. W psychologii nie ma pojęcia ludzkiej duchowości

 

Ten i inne numery do kupienia w naszym sklepie internetowym.

Jest już też dostępna wersja cyfrowa

 

Niektóre sekty zrezygnowały ze swoich nazw, a przyciągają ludzi jako organizatorzy szkół jogi. Wiele sekt hinduizujących wykorzystuje modę na jogę, choć oczywiście nie każda szkoła jogi to sekta. Tak samo jak można ćwiczyć aikido czy karate i nie zmienić światopoglądu. W jednym z numerów „Miesięcznika Egzorcysta” (numer 12 – 2013 rok) dałem świadectwo swojego nawrócenia, w którym o tym pisałem – mówi Dariusz Pietrek, dyrektor Śląskiego Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych.

 

Jak działają? Kogo i gdzie najczęściej werbują? Jakimi metodami się posługują? Jak się wyzwolić z sideł sekty? O tym piszemy w numerze czerwcowym.

 

Przyczyną coraz większej ekspansji sekt i destrukcyjnych kultów, zwłaszcza wśród młodzieży, jest przede wszystkim obniżanie autorytetu rodziców, nauczycieli i duszpasterzy. W miejsce tradycyjnych autorytetów „wślizgują się” anonimowi „mistrzowie”, którzy oficjalnie nie ujawniają swych podstępnych dążeń ani ideologii, a posługując się atrakcyjnymi materiałami propagandowymi, zdobywają zwolenników. - wyjaśnia s. Michaela Pawlik OP.

 

Ten etap ma już za sobą Anna, która związała się z Misją Czaitanii jako nastolatka. Stopniowo była wprowadzana do wspólnoty i uzależniania od niej. Prawdziwe życie w sekcie poznała, gdy zamieszkała w ich ośrodku w Gliwicach. Z początku było przyjemnie, a nawet ekscytująco, jednak ten czas szybko minął. Każdy dzień wyglądał dokładnie tak samo. Do tego doszedł brak snu i niskoenergetyczna dieta – w Misji Czaitanii obowiązuje weganizm oparty na silnych zakazach motywowanych religijnie – oraz duża ilość indoktrynacyjnych zajęć. Nagle okazało się, że nie wszystko jest tam wspaniałe. Maska idealnej grupy zaczęła gwałtownie znikać – czytamy o jej doświadczeniach w tekście Byłam w sekcie.

 

Innego rodzaju świadectwem jest rozmowa Marzeny Winiarczyk z Lino Zanim. Ten górski przewodnik i, jak sam o sobie mówi, niegodny przyjaciel świętego Jana Pawła opowiada o wpływie papieża na swoje życie. Apostolstwo górskie udowodniło, że wszędzie można być blisko Boga, oddawać się modlitewnemu zamyśleniu i tak po prostu kochać Boga i ludzi. O dziesięciu sposobach na pogłębienie relacji z Bogiem pisze abp Charles J. Chaput OFM Cap.: Spotkałem w życiu wielu szlachetnych ludzi pragnących zbliżyć się do Boga. Wielu z nich mówiło o trudności, której doświadczają, a którą określali jako „milczenie Boga”. Zapewne towarzyszyło im nieuświadomione oczekiwanie, by Bóg uczynił w ich życiu coś spektakularnego, na miarę przymierza na górze Synaj, aby uwiarygodnić swoje istnienie.

 

W nowym cyklu prezentujemy artykuł Podstawy wewnętrznego uwolnienia. Adam Barnaba pisze o procesie nawrócenia, wyjściu z nałogów i pozytywnej relacji z Bogiem. Ten bardzo praktyczny poradnik może być drogowskazem dla ludzi poszukujących Boga oraz dla osób pragnących pogłębić tę więź.

 

Dla mnie osobiście posługa egzorcysty to okazja do rozbudzania coraz większej wiary w moc zbawczą Chrystusa. Nie tylko w nią wierzę, ale widzę, jak działa podczas modlitwy. - mówi ks. prof. Leszek Misiarczyk w rozmowie z Martą Brzezińską-Waleszczyk.

 

W bieżącym numerze jeszcze: Grzegorz Górny wyjaśnia kim naprawdę był twórca public relations; O sektach nie z tego świata mówi ks. prof. Andrzej Zwoliński; Juliusz Gałkowski pisze o legendzie św. Floriana; Wincenty Łaszewski ukazuje potęgę Matkina przykładzie historiiEstelle Faguette z Pellevoisin; Jak uchronić dziecko przed sektą radzi Bogna Białecka; Ks. dr Piotr Ostański przedstawia plan czytania Biblii na drugą połowę roku.

 

Jako konsultant naukowy i wieloletni animator światowego ruchu egzorcystów serdecznie polecam niniejszą publikację. Czas na misję. Kto nie dojrzał, niech poczeka – pisze o. Aleksander Posacki o pierwszej książce pt. Rozmowy z egzorcystami z serii Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta. Wywiady z egzorcystami z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii i Argentyny, publikowane na łamach „Miesięcznika Egzorcysta”, zebrane w jednym tomie. Uzupełnione i poszerzone, stanowią niepowtarzalne kompendium wiedzy na temat zagrożeń duchowych naszych czasów występujących w różnych częściach świata. Książka trafiła już do sprzedaży. Zapraszamy do lektury wydania papierowego oraz cyfrowego (już dostępny jest numer aktualny i część archiwalnych). 

Czytany 1898 razy
Tweet
Redakcja

Redakcja Miesięcznika Egzorcysta oraz redakcja strony: http://miesiecznikegzorcysta.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Muzeum Monet i Medali
miłujcie się
LAB

Najnowsze artykuły

 • Satanizm - historia i mity
  Satanizm - historia i mity     Massimo Introvigne jest socjologiem. Zagadnieniem ruchów religijnych i ezoterycznych zajmuje…
 • Szatan czy szatan?
  Szatan czy szatan?   -- Dlaczego w „Miesięczniku Egzorcysta” słowo „Szatan” pisane jest dużą literą…
 • Skutki klątwy teściowej
  Skutki klątwy teściowej   -- Moja mama wychodząc za mąż za mojego ojca, naraziła się…
 • Być czy mieć?
  Być czy mieć?     Natłok zajęć i pośpiech wyczerpują siły psychiczne i fizyczne. Pamiętam,…

Szukaj...