Nowy numer! zamów teraz
sobota, 16 listopad 2013 12:32

17 listopada - dniem duchowej jedności z mieszkańcami Filipin

Napisał
17 listopada - dniem duchowej jedności z mieszkańcami Filipin
Decyzją Konferencji Episkopatu Polski niedziela, 17 listopada będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Będzie to także dzień ogólnopolskiej zbiórki finansowej na rzecz poszkodowanych. Zebrane fundusze za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane Filipinom – również wprost do Caritas Manila, która zaapelowała o pomoc do braci i sióstr z Polski.

 

Z prośbą o pomoc i wsparcie w trudnych dla Filipińczyków chwilach zwrócił się do Polaków ks. Antonio Pascual, dyrektor wykonawczy Caritas Manila – w liście przekazanym do Caritas Polska  zaznacza, że tragedia jaka dotknęła kraj jest ogromna.  „Ogrom tragedii znacznie przerasta nasze ograniczone środki, dlatego chcemy zaapelować do Waszych dobrych serc o modlitwę i wsparcie finansowe. Cały czas potrzebujemy pieniędzy na zakup jedzenia i wody; potrzebne są również środki medyczne, namioty (jako tymczasowe schronienie), koce, środki higieniczne. Wszystko to jest konieczne, jeśli chcemy stawić czoła wyzwaniu wywołanemu przez klęskę żywiołową.”

 

Caritas Polska na rzecz Filipin przekazała już doraźną pomoc (50 tys. euro) i prowadzi obecnie akcję pozyskiwania funduszy na projekty długofalowe.

 

- Musimy pamiętać, że taki tajfun już kilka lat temu dotknął Filipiny, dzięki hojności Polaków Caritas Polska również odbudowała część domów, więc nie jest to pierwsza pomoc Filipińczykom. Dlatego też taki gorący apel ze strony Caritas Polska, aby otworzyć swoje serca i być w tym momencie bardzo solidarnymi z tymi, którzy cierpią – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

 

Do pomocy Filipińczykom zachęca także przewodniczący Episkopatu Polski. Prośba skierowana do biskupów diecezjalnych jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiyan. Solidarność z  potrzebującymi będzie można wyrazić m.in. poprzez zbiórkę do puszek w najbliższą niedzielę 17 listopada. - Wyrażam wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności – napisał abp Józef Michalik w przesłanym 12 listopada liście do biskupów diecezjalnych. Zebrane za pośrednictwem kurii diecezjalnych fundusze, zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

 

Działania pomocowe Caritas na Filipinach można wesprzeć również poprzez SMS charytatywny z hasłem: POMAGAM, wysłany na numer 72052 koszt to 2,46 z VAT oraz przez wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Filipiny”.

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 16 listopad 2013 12:35
Tweet
Juliusz Gałkowski

historyk sztuki, publicysta, bloger


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

VI-kolor

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • literaturoznawca zajmująca się szczególnie średniowieczem i okresem nowożytnym. Propagatorka osoby św. Józefa Moscati

  • teolog, religioznawca, wykładowca UKSW, konsultor Rady do Spraw Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski

  • doktor socjologii w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych KUL, filolog angielski

Uwolnieni od złego

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem