Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
niedziela, 01 grudzień 2013 21:38

Droga na ołtarze

Napisał
Droga na ołtarze
 
27 kwietnia przyszłego roku odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II – papieża, który często określany jest przydomkiem „Wielki”.  Mało kto pamięta Kościół Katolicki sprzed roku 1978, gdy cały świat usłyszał słowa: Przybyłem z dalekiego kraju…

 

Kanonizacja nie jest potrzebna temu, kto przebywa już w światłości Pana. Jest ona potrzebna nam, którzy wciąż jeszcze pielgrzymujemy.  Wraz z nowym rokiem liturgicznym rozpoczynamy razem z naszymi Czytelnikami przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Co tydzień będziemy przypominać kolejne teksty, bądź to napisane, bądź to wygłoszone przez Wielkiego Papieża. Zaczniemy jednak od tekstu nie autorstwa Jana Pawła II, lecz mówiącego o Nim i w pewien symboliczny sposób podsumowującego posługę Karola Wojtyły. 

 

Jednocześnie namawiamy wszystkich Czytelników, aby – czy to wysyłając teksty do redakcji strony, czy też komentując na naszej stronie – dzielili się ze wszystkimi swoimi wspomnieniami o Papieżu Polaku, swoimi przemyśleniami, czy wreszcie swoją radością z nadchodzącej kanonizacji. Może mają Państwo zdjęcia, wycinki z prasy lub inne pamiątki, które chcieliby zaprezentować innym tutaj, na naszych łamach? Zastanówmy się też wspólnie, jakie wotum chcielibyśmy ofiarować Bogu jako znak wdzięczności za tę kanonizację. 

 

W środę 4 grudnia – pierwszy tekst prowadzący nas drogą do ołtarza Boga, lecz za pośrednictwem Jana Pawła II. To jest droga na ołtarze, lecz bardziej dla nas niż dla naszego wielkiego Rodaka. 

 

Na zakończenie przypominamy tekst modlitwy o kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II: 

 

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając się całkowicie Twemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę do osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2013 20:00
Tweet
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
 • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
 • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
 • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

 • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
  W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

 • socjolog, adiunkt w Katedrze
  Nauk Społecznych
  Uniwersytetu Medycznego
  w Poznaniu

 • historyk sztuki, publicysta, bloger

Uwolnieni od złego

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions