Nowy numer! zamów teraz
poniedziałek, 24 grudzień 2012 22:12

Nie ma się czego bać

Napisał
Nie ma się czego bać

Pracuję jako psycholog więzienny. Ostatnio pojawił się na oddziale więzień, jak się wydaje, bardzo uwikłany duchowo. Budzi on moje różnorakie obawy i pytanie: jak podnieść bezpieczeństwo duchowe (i może nie tylko) więźniów i własne w przymusowym obcowaniu z taką osobą, która zapewne nie pragnie zmiany. Obawiam się nawet, że może być w wysokim stopniu zaangażowana w zło osobowe.

 

Obcując z osobami zniewolonymi duchowo i parającymi się różnego rodzaju praktykami okultystycznymi, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze o tym, że Jezus jest Panem i zwyciężył wszelkie zło. My, jako należący do Niego, nie musimy (i nawet nie powinniśmy) żyć w lęku przed złym duchem i jego działaniem. Jesteśmy chronieni pancerzem łaski uświęcającej, obecnością w nas Ducha Świętego i wstawiennictwem świętych.

 

Nie mamy się czego bać. Kiedy pojawia się w sercu jakiś lęk związany z działaniem Złego, to warto sobie przypominać tę prawdę i ogłaszać w sercu lub na głos, że Jezus jest moim Panem i nie będę się lękał. Po drugie można przed spotkaniem z tego typu osobą, a także w trakcie, gdy pojawia się jakiś niepokój, modlić się słowami powszechnie znanych egzorcyzmów: „Potężna niebios Królowo”, „Święty Michale Archaniele”, „Światłem niech będzie mi Krzyż Święty”. Tego typu modlitwy „ochronne” są naszym zawierzeniem w Bożą opiekę i wstawiennictwo świętych. Po trzecie można w pomieszczeniach, gdzie przebywają tego typu osoby, w czasie modlitwy rozsypać sól egzorcyzmowaną i pokropić je wodą egzorcyzmowaną. 

 

W ten sposób prosimy Jezusa, by chronił te pomieszczenia w szczególny sposób przed wszelkim wpływem Złego. W końcu po czwarte warto za tę osobę się modlić. Jeśli wydaje mi się, że może mi ona źle życzyć i przeklinać, to wtedy warto ją w sercu lub na głos błogosławić. Błogosławieństwo w imię Jezusa łamie wszelkie przekleństwa.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:36
Tweet
O. Wit Chlondowski

doktor teologii dogmatycznej KUL


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

VI-kolor

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Pierścień Atlantów. Zdradliwa moc amuletów

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem