Wydrukuj tę stronę
niedziela, 02 luty 2014 01:00

Magiczny przedmiot czy uroki?

Napisał
Magiczny przedmiot czy uroki?

Od dawna czytam „Miesięcznik Egzorcysta” i zaczęłam również prenumeratę. Być może z tego powodu zadaję sobie ostatnio więcej pytań niż przed lekturą. Jedno z nich dotyczy przyczyny tego, że mój czteroletni synek choruje prawie non stop i zaczęłam szukać jakiegoś powiązania tego faktu ze złem. Przychodzą mi na myśl dwie sprawy. Jedna to prezent – wazon w postaci jakby „6”, który otrzymałam przed jego chorobami od osoby bardzo wierzącej i szczerej. Druga to skłócenie z rodziną męża do tego stopnia, że teściowa pluła w moją stronę... Nie wiem, czy to mogą być jakieś uroki. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, jeśli jest to możliwe. Zdjęcie wspomnianego wazonu dołączam do listu. 

 

Rozumiem, że lektura „Miesięcznika” powoduje większą wrażliwość na problem obecności i działania złego ducha w naszym życiu, ale potrzebny jest też pewnego rodzaju dystans. Chrześcijanin bowiem to człowiek, który jest powołany do stawiania czoła złemu duchowi, a nie obawiania się go. Z nami jest Jezus Chrystus, a Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8, 31). Więcej, jesteśmy powołani, by świat zdobywać dla Jezusa, a nie chować się po okopach przed złym duchem. Więc i plucia teściowej w naszym kierunku, nawet gdyby to miało być formą czarnej magii, nie trzeba się obawiać, jeśli Bóg z nami. Ale jeśli nie całkiem jest z nami, bo nie dbamy o żywą z Nim więź, wtedy rytuały czarnej magii, której jednym z elementów byłoby owo plucie, mogą być czymś, co szkodzi. Jeśli więc są jakieś wątpliwości co do tej żywej więzi z Chrystusem, jeśli w historii Waszego życia, życia Waszej rodziny miały miejsce jakieś formy okultyzmu, to zalecałbym konsultację z egzorcystą lub duszpasterzem zorientowanym w temacie.

 

Co do wspomnianego flakonika, tu nie miałbym żadnych obaw. Nie wygląda mi to na żadną formę fetysza ani znaku satanistycznego. Ponadto wazon wydaje się być wytworem masowej produkcji, i to o dość estetycznym wyglądzie, więc niech dalej spokojnie zdobi Wasze mieszkanie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:37
Tweet
ks. Andrzej Grefkowicz

egzorcysta diecezji warszawskiej

Najnowsze od ks. Andrzej Grefkowicz

Artykuły powiązane