Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 czerwiec 2014 23:28

Przeczytaj Biblię [cz. II]

Napisał
Przeczytaj Biblię [cz. II]

 

 Pół roku temu zaproponowałem czytelnikom „Miesięcznika Egzorcysta” przeczytanie całego Pisma Świętego w ciągu jednego roku i załączyłem odpowiedni program czytania Biblii na pierwsze półrocze. Zastanawiam się, z jakim odzewem spotkała się ta propozycja...

 

Z doświadczenia wiem, że wielu katolików nie tylko nie przeczytało Pisma Świętego w całości, ale nawet nie czyta go wyrywkowo. Trudno wtedy o chrześcijaństwo biblijne, czyli takie, które jest zakorzenione w Słowie Bożym. Niech przestrogą dla naszej opieszałości będą słowa św. Hieronima: Nieznajomość Biblii owocuje nieznajomością Chrystusa. Niech zachętą będą dla nas słowa apostoła Pawła do Tymoteusza: Od lat niemowlęcych znasz Pisma (2 Tm 3, 13).

 

Papież Benedykt XVI powiedział, że chrześcijanin bez Biblii przypomina człowieka idącego w ciemności. I dodał: Słowo Boże jest lampą dla naszych kroków i światłem na naszej drodze. Gorliwe czytanie Pisma, któremu towarzyszy modlitwa, umożliwia tę intymną rozmowę, w której człowiek przez czytanie słyszy głos mówiącego Boga, a przez modlitwę – odpowiada z ufną otwartością serca.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:39
Tweet
ks. dr hab. Piotr Ostański

Wykładowca biblistyki na Wydziale Teologicznym UAM.

Najnowsze od ks. dr hab. Piotr Ostański

Artykuły powiązane