Post-wybrana-page-001.jpgabc_ostateczna 1-page-001.jpgamulety.jpgjoga.jpgobciazenie.jpgobjawienia.jpgpakty.jpgpulapka.jpgrozmowy.jpgrozmowyII.jpgskutki.jpgsztuki.jpguwolnieni.jpg
Nowy numer! zamów teraz
wtorek, 20 październik 2015 22:57

Dyskusje i niepokoje naszych braci z Wielkiej Brytanii

Napisał
Dyskusje i niepokoje naszych braci z Wielkiej Brytanii

Dyskusje i niepokoje naszych braci z Wielkiej Brytanii na blogu ks. Ray'a Blake'a z parafii Św. Marii Magdaleny w Brighton.    http://marymagdalen.blogspot.com/

 

„Drżę na myśl, że jestem w jakiś sposób "w jedności" z takim Cupichem”

Takiego sformułowania użył jeden z komentatorów na blogu ks. Ray'a Blake'a (17/10/15). Doświadczenie „rozpuszczania” doktryny Kościoła katolickiego w świecie zachodnim jest bardzo bolesne, a jednocześnie jest bardzo wyostrzona wrażliwość na wszelkie odstępstwa w Kościele. Katolicy w Wielkiej Brytanii, wierni Magisterium Kościoła katolickiego już dzisiaj stanowią bardzo świadomą, o pogłębionej wierze i wiedzy teologicznej, ewangeliczną „małą trzódkę”.

Przykładem jest przywołany wyżej blog ks. Ray'a Blake'a. Podobnych przykładów jest znacznie więcej. Nie do przecenienia jest również blog ks. Johna Hunwicke,a (byłego duchownego anglikańskiego, aktualnie księdza katolickiego).  http://liturgicalnotes.blogspot.com/

Wpisy z ostatnich dni dotyczą oczywiście Synodu. Tutaj przywołujemy tylko wpis i komentarze z 17/10/15.  http://marymagdalen.blogspot.com/2015/10/the-synod-of-madness.html

„Synod szaleństwa”

Tak brzmi tytuł ostatniego wpisu, ponieważ wypowiedzi abpa. Blase'a Cupicha  wywołują wielkie oburzenie i niepokój o jedność Kościoła. Przekazywanie uprawnień Stolicy Apostolskiej na rzecz Kościołów krajowych czy krajowych Konferencji Episkopatów jest groźbą jawnej herezji „Gdybym miał wybór chciałbym napiętnować takich biskupów jako heretyków, a nie być w komunii z nimi, albo jestem w komunii z nimi, bo jestem w jedności z moim biskupem i obaj jesteśmy w komunii z Biskupem Rzymu”.

Wpis Ks. R. Blake'a wywołał  pełną troski o Kościół dyskusję.

„Kościół zawsze nauczał, że jeśli ktoś jest w stanie grzechu ciężkiego, to należy powstrzymać się od przyjmowania Komunii św. Zakładam  też, że ksiądz w stanie grzechu ciężkiego powinien powstrzymać się od odprawiania Mszy św. i konsekracji Eucharystii, dopóki nie pójdzie do spowiedzi i podejmie stanowczego postanowienia zmiany swojego postępowania (...).
Tak więc, jeśli "heretyckie" propozycje, które są prezentowane [na Synodzie], stanowią grzech ciężki, to po co prałaci na synodzie, którzy to popierają, odprawiają Mszę św, i dlaczego są inni ortodoksyjni prałaci pozwalający im to zrobić? Porównuję to z zakresem grzechu aborcji, gdy osoba, która dokonuje aborcji, i wszyscy inni, którzy są w zmowie, są automatycznie ekskomunikowani. Przynajmniej tak to rozumiem”.

„Diabeł pracuje w godzinach nadliczbowych, w tej chwili jest w każdym miejscu. Czas przywrócić  modlitwę do Św. Michała Archanioła na zakończenie każdej Mszy św.

„ Doskonały blog Ojcze! Szatan rzeczywiście wyłonił się z ciemności, to jest szaleństwo, że poglądy heretyków mogą być wyrażone bez przeszkód na tym Synodzie. Rozpaczliwie potrzebujemy modlitwy do św Michała, przywróćmy po zakończeniu każdej Mszy św.”

To jest tylko mały fragment wypowiedzi dyskutantów, również ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

Kiedy czytamy jednak, wypowiedzi i propozycje przywoływanych tutaj uczestników Synodu, tym bardziej musimy dziękować Panu Bogu za naszych biskupów, dzisiaj szczególnie tych, którzy są prawdziwymi Ojcami Synodu; zwłaszcza za, zewsząd atakowanego Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który na wielu anglojęzycznych blogach jest postrzegany jako prawdziwy Fidei Defensor.

Tweet
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nasze pielgrzymki

Wszystkie numery

W naszej księgarni

  • thumbHistoria zapomnianego kultu
  • thumbAutor bestsellera PIĘĆ JEZYKÓW MIŁOŚCI odsłania tajemnice męskiej duszy!
  • thumbCredo księdza Jana Kaczkowskiego
  • thumbReżyser relacjonuje trzy ostatnie lata życia i działalności Chrystusa, zakończone Jego śmiercią na krzyżu i zmartwychwstaniem. 
  • thumbNajbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia
  • thumbChciwość
  • thumbZbytek jest niepotrzebny do szczęścia, a do osiągnięcia prawdziwego Szczęścia może stać się przeszkodą. Trzeba umieć zadowolić się takim posiadaniem, które w konkretnym kontekście życiowym wystarczy do godnego życia. Św. Paweł zaleca dziękować Bogu w każdym położeniu i zadowalać się tym, co mamy. 
  • thumbWyjątkowe wydanie Biblii - edycja limitowana Pamiątka 1050-lecia chrztu Polski
  • thumbNajnowsza pozycja o. Aleksandra Posackiego zawiera bardzo szeroką panoramę współczesnych praktyk z pogranicza psychologii i terapii, które mogą być nową formą spirytyzmu i nieś z sobą poważne za...
  • thumbKsiążka jest doskonałą pomocą dla wszystkich, którzy chcą bardziej świadomie i bardziej owocnie korzystać z sakramentu pojednania.

Piszą dla nas

Ankieta
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Zaznacz jedną z odpowiedzi
Pułapka Bioenergoterapii

Już 13 pozycji