Rekolekcje ME
Nowy numer! zamów teraz 5655
poniedziałek, 26 wrzesień 2016 07:35

Targi LUBSACRO w Lublinie

Napisał
Targi LUBSACRO w Lublinie

Prezentacja najnowszych trendów w sztuce sakralnej, oferta pielgrzymek
i wycieczek do miejsc świętych, przegląd nowoczesnych technologii w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej, wystawy malarstwa sakralnego, dewocjonalia,  wspomnienie Światowych Dni Młodzieży, bezpłatne warsztaty i konferencje – tak w skrócie zapowiada się VIII edycja Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO w Targach Lublin.

Tegoroczną edycję Targów zaplanowano na 28-29 września 2016 roku. Z uwagi na rozbudowaną ofertę produktów, wydarzenie skierowana jest nie tylko do osób duchownych i administrujących parafiami, lecz także świeckich zainteresowanych tematyką sakralną.

Wśród szerokiej gamy produktów oferowanych na Targach, zwiedzający będą mogli zapoznać się
z prezentacjami wyrobów takich jak: dewocjonalia, naczynia liturgiczne, monstrancje, relikwiarze, witraże, szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe, dzwony kościelne czy organy. Bezpośredni kontakt
z producentami i hurtowymi dystrybutorami umożliwi skuteczne negocjowanie cen. Dodatkowym źródłem oszczędności są specjalne promocje i rabaty, które wystawcy zwykle przygotowują dla targowych gości. Wśród atrakcji wydarzenia znajdzie się również wystawa ikon autorstwa 
prof. dr hab. Janusza Kirenki –pod nazwą „Odkrywane na nowo”.

"Światowe Dni Młodzieży Szansą Duszpasterstwa"

Obecny rok jest czasem szczególnym dla osób wierzących z uwagi na Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbywają się w Polsce. W związku z przyjazdem Papieża Franciszka do Krakowa – również w naszym mieście zorganizowano obchody pod nazwą #ArenaMłodych. Targi LUBSACRO, które odbywają się pod koniec września będą idealną okazją do podsumowania, tego wspaniałego wydarzenia. Ks. Adam Bab koordynator diecezjalny Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej w ramach Targów LUBSACRO poprowadzi wykład pn. "Światowe Dni Młodzieży Szansą Duszpasterstwa" – który pozwoli nam przeżyć ten wspaniały czas jeszcze raz.

Patroni Honorowi

Patronat Honorowy nad VIII edycją Targów LUBSACRO objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusza Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej.

Wstęp na Targi jest bezpłatny po  wcześniejszej rejestracji, której można dokonać na stronie internetowej oraz na miejscu podczas trwania wydarzenia.

Szczegóły: www.lubsacro.targi.lublin.pl

Tweet

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Jezus na stadionie (niżej)

Nasze książki

Nowość!

gif opowiesci biblijne2

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbWitam tę książkę z radością jako bardzo potrzebną w wielu naszych domach rodzinnych. WYSYŁKA PO 5 MAJA
 • thumbKsiążka Aleksandra Posackiego SJ jest pierwszą na świecie pełną i wszechstronną „biografią duchową” bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, opartą na źródłowych informacjach i aktualnych danych historycznych.  WYSYŁKA PO 5 MAJA
 • thumbTrzeci, ostatni tom „Świata Chrystusa” prof. Roszkowskiego przedstawia historię ludzkości w okresie od 17 do 30 roku naszej ery. Przed oczyma Czytelnika ukazuje się obraz całego globu w politycznym i społecznym wymiarze. Syn Boży zasiał już ziarno, powoli zaczyna ono wydawać plon, plon, który z wieku na wiek będzie stu i tysiąc krotny!
 • thumbo. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda
 • thumb„Kinga mogła wreszcie pójść i zobaczyć Liliankę; łzy same popłynęły jej po twarzy, gdy zobaczyła, jak maleńkie jest jej dziecko. Kilka dni później, chcąc dać znajomym i rodzinie wyobrażenie o tym, jak mała była ich córeczka, Łukasz wpadł na pomysł: zdezynfekował własną obrączkę, włożył ją do inkubatora i bez problemu wsunął dziewczynce na nadgarstek. Takie maleńkie rączki miała ich córka.”
 • thumbOpowieść o ks. Janie Kaczkowskim
 • thumbBiografia świętego męczennika
 • thumbHistoria i tajemnica
 • thumbWIELKA TAJEMNICA FATIMSKIEGO ANIOŁA
 • thumbŻyjąc pełnią życia, z nadzieją na dalszy ciąg

Piszą dla nas

 • teolog biblista i filolog klasyczny, pracownik
  Instytutu Kulturoznawstwa KUL

 • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

 • dziennikarz, autor książek, reportaży i słuchowisk o Janie Pawle II

Ankieta
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Zaznacz jedną z odpowiedzi
Rozmowy z egzorcystami II

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions