Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
środa, 01 marzec 2017 15:16

„Święty Michale Archaniele – broń nas w walce!” Akcja „Anielski patron” w każdej parafii

Napisał
Fot. AnielskiPatron.pl Fot. AnielskiPatron.pl

Pomocnicy Królowej Różańca Świętego organizują akcję „Anielski patron”. Zachęcają, by wypełnić krótki formularz i popularyzować w parafiach całej Polski modlitwę za wstawiennictwem św. Michała Archanioła na koniec Mszy świętej.

- Anielski Patron to akcja, której celem jest przywrócenie w całej Polsce zapomnianej modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Choć projekt jest ważny i ambitny to w bardzo prosty sposób może się w niego włączyć niemal każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.anielskipatron.pl i poświęcić dwie minuty na wypełnienie formularza. W ramach akcji można wziąć również udział w miesięcznej Wielkiej Nowennie do św. Michała Archanioła – piszą organizatorzy.

- Święty Michał przyzywany jest przez wiernych w walce przeciw siłom zła. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemal każda Msza kończyła się słowami Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce! Choć zwyczaj odmawiania modlitwy ułożonej przez Leona XIII zanikł po Soborze Watykańskim II to coraz więcej osób dostrzega potrzebę jego przywrócenia. Stąd pomysł inicjatywy skierowanej zarówno do osób świeckich, jak i duchownych – tłumaczą inicjatorzy akcji.

W ramach akcji zachęcają też, by od dzisiaj aż do końca marca wspólnie odprawiać nabożeństwo do św. Michała Archanioła. - Jedną z jej części jest wspólne odprawienie w dniach 1-31 marca nabożeństwa do św. Michała Archanioła w sprawach trudnych, tzw. Wielkiej Nowenny – informują organizatorzy akcji „Anielski Patron”. Dodają, że wszelkie niezbędne materiały znajdują się na ich stronie.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła została napisana przez papieża Leona XIII pod wpływem wizji, którą miał otrzymać dnia 13 października 1884 roku. W wizji tej usłyszał, jak demon krzyczy do Jezusa, że może zniszczyć Jego Kościół, jeśli otrzyma „większą władzę” nad „tymi, którzy mu [demonowi – red.] służą” oraz czas. Chrystus w wizji zgodził się podjąć wyzwanie i spytał, które stulecie wybiera zły duch. Ten wybrał XX wiek.

AnielskiPatron.pl

Po tym widzeniu papież udał się do swego biura i napisał modlitwę, którą nakazał odmawiać wszystkim biskupom i kapłanom po każdej Mszy świętej: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

Ostatnio zmieniany środa, 01 marzec 2017 15:26
Tweet

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
 • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
 • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
 • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

 • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

 •  

  krajowy duszpasterz powołań, specjalista profilaktyki i terapii uzależnień, publicysta

 • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

Objawienia Maryi przeciw mocy Szatana

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions