Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
środa, 29 marzec 2017 19:53

Hiszpański sędzia: smartfony są dla dzieci gorsze niż narkotyki

Napisał
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Hiszpański sędzia ds. młodocianych ostrzega: smartfony w rękach dzieci to „nowe narkotyki, które ogłupiają dzieci i młodzież”. Sędzia Emilio Calatayud zwraca też uwagę, że coraz częściej urządzenia są wykorzystywane do przestępstw z udziałem nieletnich.

Sędzia Calatayud apeluje do rodziców o ograniczenie dzieciom dostępu do nowych technologii. Domaga się również produkcji urządzenia przeznaczonego dla dzieci, które miałoby ograniczoną liczbę funkcji. Ostrzega też, że coraz częściej młodzież popełnia przestępstwa za pośrednictwem smartfonów – przede wszystkim dopuszcza się szantażu, zastraszenia czy też kompromitowania osób i instytucji z najbliższego otoczenia.

– To jest narkotyk. Podobnie jak produkuje się telefony komórkowe dla osób starszych, powinno się produkować telefony dla dzieci. I w miarę dorastania młodej osoby dodawać do jej telefonu nowe funkcje – mówi Emilio Calatayud, sędzia ds. młodocianych. Dodaje też, że sprawa jest poważna, ponieważ leczenie dzieci uzależnionych od smartfonów jest podobne do leczenia narkomanów.

Jak podaje tvp.info, sędzia Emilio Calatayud jest znany z nietypowych metod edukacyjnych. Te jednak przynoszą wyjątkowo dobre efekty. Tak „przyłapanemu na malowaniu graffiti kazał narysować komiks, okradającego starsze panie skierował do pracy w domu spokojnej starości, a okradającego kioski skazał na ukończenie szkoły średniej”.

Pch24.pl

Tweet

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
  • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
  • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
  • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

Rozmowy z egzorcystami II

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions