Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 maj 2017 16:05

„Herezja Lutra i protestantyzmu gorsza od wszystkich dramatów XX wieku” (WIDEO)

Napisał
Fot. YouTube (RCS TV) Fot. YouTube (RCS TV)

– Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz przypomina konkretne fakty, które zadecydowały o tym, że reformacja Marcina Lutra stała się najbardziej uniwersalną, rozpowszechnioną herezją wszechczasów – czytamy w opisie nagrania.

– Po upadku grzechowym, po grzechu pierworodnym, jako pierwszym największym dramatem w dziejach świata, nastąpił drugi w postaci odrzucenia, umęczenia, uśmiercenia, ukrzyżowania i złożenia ciała Pana Jezusa do grobu. Klasyfikuję herezję reformacji Marcina Lutra jako trzeci największy dramat w dziejach świata, z którym nawet wszystkie dramaty razem wzięte XX wieku – powiem szczerze – nawet nie można z nimi tego dramatu herezji reformacji Lutra i całego protestantyzmu porównać – mówi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz w nagraniu opublikowanym przez RCS TV na początku roku.

Poniżej pełne nagranie wykładu księdza profesora.

Ks. prof. Tadeusz Guz jest katolickim kapłanem, filozofem, teologiem oraz profesorem nauk humanistycznych. Wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest znany również z krytyki Marcina Lutra i protestantyzmu.

Pod koniec marca poinformował, że obiecał swojemu przełożonemu powstrzymanie się od „niekoniecznych wypowiedzi na temat reformacji Marcina Lutra”. Była to odpowiedź na zadanie księdzu profesorowi pytanie o ocenę udziału papieża Franciszka w obchodach 500-lecia reformacji.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 maj 2017 16:12
Tweet
Redakcja

Najnowsze od Redakcja

Artykuły powiązane