Reklama na samej górze strony
Nowy numer! zamów teraz okladka E058 0617
piątek, 26 maj 2017 13:05

Małżeństwo opowiada, jak odejść od Świadków Jehowy (WIDEO)

Napisał
Fot. YouTube Fot. YouTube

Krystian i Paulina opowiadają o tym, jak od dziecka byli wciągnięci do sekty Świadków Jehowy i jak udało się im z niej wyjść oraz ułożyć życie.

Krystian urodził się w sekcie. Przeszedł obrzęd inicjacji nazywany „chrztem” w wieku 11 lat, zaś jego żona, Paulina, w wieku 16 lat. Oboje poznali się będąc Świadkami Jehowy.

– Każdy Świadek Jehowy ma zestaw obowiązków. Musi chodzić do służby, czyli chodzić od domu do domu. Ma przydzielony swój teren, musi zdawać sprawozdania z tej służby, czyli ile godzin poświęca miesięcznie, ile czasopism daje, jakie rozmowy, z kim, ile czasu na to poświęca – mówi Paulina. – Całe życie jesteśmy szkoleni do tego, aby wiedzieć, jak rozmawiać z ludźmi – dodaje jej mąż, Krystian.

Poniżej pełne świadectwo Krystiana i Pauliny opublikowane na początku tego roku. Film należy przewinąć do 12-ej sekundy, gdzie zaczyna się świadectwo i opowieść.

Świadkowie Jehowy to sekta założona przez Charlesa Taize Russela w USA. Na całym świecie powstaje coraz więcej  organizacji, które pomagają wrócić do samodzielności członkom grupy. Nieraz są zakładane i prowadzone przez byłych Świadków Jehowy.

Na stronie naszej księgarni dostępna jest książka naszego wydawnictwa, która porusza tematykę sekt i fałszywych proroków we współczesnych czasach. Można ją nabyć pod tym linkiem: http://monumen.pl/kategorie/3916-falszywi-nauczyciele-sekty-dzisiaj.html

Ostatnio zmieniany piątek, 26 maj 2017 13:12
Tweet

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Jezus na stadionie (niżej)

Nasze książki

Nowość!

gif opowiesci biblijne2

Wszystkie numery

W naszej księgarni

  • thumbKolekcja 12 numerów Miesięcznika Egzorcysta 2016
  • thumbZdrowie i odporność w zasięgu ręki
  • thumbNivaldo – Boży Gwałtownik, który zdobył Królestwo
  • thumbLektura Pisma Świętego, modlitwa i medytacja
  • thumbPolska wielką szansą Kościoła?
  • thumbTen bogato ilustrowany album rozpoczyna serię publikacji o pochodzeniu i znaczeniu popularnych modlitw. Opisuje pochodzenie oraz historię rozwoju i zmian popularnych Godzinek. 
  • thumbPiętnaście rozważań o odkrywaniu Bożego miłosierdzia w czasie modlitwy osobistej, Mszy świętej, przez medytację nad męką Chrystusa oraz wypełniając codzienne obowiązki.
  • thumbŻycie i cuda Ojca Pio można określić jako „cudowne i Boskie wstawiennictwo”.
  • thumbInspirujący wybór papieskich tekstów, w postaci 14-dniowych rekolekcji, przybliża nauczanie papieża Jana Pawła II i skłania do refleksji nad różnymi obszarami życia: istotą i prawdami wiary, powołaniem do życia w rodzinie, społeczności i Kościele oraz kształceniem własnego sumienia. Każdy dzień rekolekcji rozpoczyna się medytacją, która ma na celu stworzyć fundament dla żywego świadectwa. 
  • thumbŚw. Brat Albert, Adam Chmielowski nazywany Ojcem ubogich, porzucił karierę artysty, by zamieszkać z ludźmi najuboższymi i ukazać im utraconą miłość Boga. Założył zgromadzenie, którego celem jest praca wśród ludzi potrzebujących pomocy, często zapomnianych i odrzuconych przez społeczeństwo.

Piszą dla nas

Rozmowy z egzorcystami

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions