poniedziałek, 07 sierpień 2017 06:01

"Jeśli będziemy tkwić w Bogu, nigdy nie przegramy"

Napisał

– Walka duchowa ma miejsce od zarania czasów. Nikt nie jest od niej wolny i każdy bierze w niej udział – mówi w rozmowie z „Egzorcystą” ks. dr Paweł Nowogórski, kapłan ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła i dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

– Istotą tej walki jest zbawienie. Jeśli człowiek chce je otrzymać, to powinien podjąć walkę i opowiedzieć się za Bogiem – wyjaśnia ks. dr Piotr Nowogórski. – Gdy pokonujemy pokusy, które do nas przychodzą, wówczas hartujemy się. Zdobywamy doświadczenie, aby zło zwyciężać dobrem – dodaje kapłan.

Ksiądz Paweł Nowogórski wyjaśnia również, jak można w pewny sposób zwyciężyć w duchowym zmaganiach. – Jeśli będziemy walczyć ze swoimi grzechami i słabościami razem z Bogiem i nie odstąpimy od Niego, to właściwie jesteśmy na pozycji wygranej. Musimy tylko trwać przy Bogu – zauważa ks. dr. Paweł Nowogórski. – Jeśli zatem będziemy tkwić w Bogu, nigdy nie przegramy. Nawet jeśli ludzie będą uważać inaczej. Jeśli jednak zdarzy mi się odłączyć od Boga, wówczas przegram. Ale nawet chwilowa przegrana może być nauczką, by zawsze wybierać Boga – dodaje ksiądz Paweł Nowogórski.

Kapłan będzie prowadził rekolekcje „Walka duchowa dobra ze złem”, które głoszone będą w trakcie listopadowej pielgrzymki do Włoch. – Na samym początku będę nawiązywał do słów św. Pawła Apostoła, który powiedział: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! (Rz 12, 21). Jest to też nawiązanie do wielkiego patrioty i męczennika, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, którego motto brzmiało właśnie tak: Zło dobrem zwyciężaj – zapowiada ks. Paweł. – Na podstawie tekstów Pisma Świętego oraz odwołując się do osób takich, jak św. Michał Archanioł czy ks. Jerzy Popiełuszko, będę pokazywał walkę dobra ze złem. Chciałbym jednak ukazać ją bardziej od strony pozytywnej, czyli w jaki sposób walczyć – mówi ks. dr Paweł Nowogórski.

Ksiądz michalita przypomina, że na pielgrzymkę warto przygotować intencję, by nie okazała się ona jedynie wycieczką. – To bardzo ważne, aby nie jechać „na pusto”, ale z intencją i ekspiacją, w jakiej chcę ofiarować pielgrzymkę – mówi kapłan. – Prawdziwa pielgrzymka to przede wszystkim rekolekcje: spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem w naturze, ale też z naturą. W autokarze nie tylko usłyszymy konferencje, ale także będziemy podziwiać piękny świat. Zwiedzimy też szereg zabytków oraz – co bardzo ważne – dotkniemy miejsc, w których Bóg udzielał specjalnej łaski oraz gdzie działy się cuda – zapowiada ksiądz Paweł.

Wciąż można zapisać się na pielgrzymkę, którą organizujemy wraz z biurem Via Santa. Szczegółowe informacje znajdują się w tym linku: http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/pielgrzymki/item/1778-pielgrzymka-do-wloch-z-egzorcysta-i-via-santa

Zaś na stronie biura w tym linku znajduje się opcja zapisów: https://viasanta.pl/node/80

Istnieje możliwość rozbicia płatności na raty. Serdecznie zapraszamy!

Pełen wywiad z ks. dr. Pawłem Nowogórskim nt. walki duchowej dobra ze złem oraz miejsc świętych we Włoszech ukaże się we wrześniowym numerze Miesięcznia "Egzorcysta". Jest również dostępny w informacji o pielgrzymce w linku na naszej stronie

Ostatnio zmieniany czwartek, 31 sierpień 2017 19:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 42 pozycjie


Powered by JS Network Solutions