środa, 13 czerwiec 2018 18:44

W Radzyminie powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II

Napisał

Dzisiaj kolejna rocznica wizyty Jana Pawła II w Radzyminie. Kustosz powstającego Sanktuarium w Radzyminie, ks. Krzysztof Ziółkowski dla Polskiej Agencji Prasowej

W Radzyminie powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II - wotum wdzięczności za pielgrzymkę papieża z 13 czerwca 1999 r. Miejsce to słynie z cudownych uzdrowień, których Bóg dokonuje za wstawiennictwem papieża-Polaka. Przyjeżdżając do Radzymina Jan Paweł II podziękował za zwycięstwo Polaków w Bitwie Warszawskiej. Z kolei mieszkańcy, chcąc okazać wdzięczność papieżowi, postanowili upamiętnić tę wizytę poprzez budowę sanktuarium" - zaznaczył.

Jan Paweł II daje nam odczuć, że jest to miejsce wybrane, że za jego przyczyną Bóg udziela tu pielgrzymom łask. Zdarzają się przypadki niewytłumaczalnych medycznie uzdrowień, nawróceń, odrodzeń małżeństw zagrożonych rozpadem, a nawet poczęć dzieci u osób ze stwierdzoną niepłodnością" - powiedział ks. Ziółkowski.

Wymienił przypadek uzdrowienia męża Marty Piwko. Jak wyjaśnił, mężczyzna chorował na złośliwy nowotwór skóry, tzw. czerniaka. „To było na początku kwietnia 2014 r. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarze nie dawali wielkich szans na wyleczenie. Pan Piwko już nie chodził. Przyjechał do nas z rodziną - żoną i trójką dzieci. Była modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy relikwiach świętego. Kolejne badanie wykazało, że komórki rakowe zniknęły. Ten człowiek wyzdrowiał, jest dziś zdrowy i szczęśliwy" - zapewnił ks. Ziółkowski

Ks. Ziółkowski dodał, że kolejne uzdrowienie nastąpiło w maju tego roku. Chodzi o kobietę, która miała zdiagnozowany nowotwór piersi, poddała się już nawet pierwszej operacji i przygotowywała do drugiej. "Po modlitwie w naszym sanktuarium poddała się badaniom, które wykazały, że komórki rakowe w sposób niewytłumaczalny zniknęły. Cała rodzina to bardzo przeżywała" - powiedział.

Ostatnio zmieniany środa, 13 czerwiec 2018 18:48
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions