Czatka
jtemplate.ru - free extensions for joomla
jtemplate.ru - free extensions for joomla

Pomóżmy ofiarom tajfunu

sobota, 16 listopad 2013 11:13 Napisał 

Do naszych braci i sióstr w Polsce!

 

Gorące pozdrowienia w pokoju, nadziei i miłości!

 

Jak być może już słyszeliście, centralna część Filipin została bardzo mocno zdewastowana przez tajfun Yolanda (Haiyan), który dotknął prawie 8 milionów mieszkańców, niszcząc 188 225 domów, pozbawiając dachu nad głową 530704 osób. Jak dotąd została potwierdzona śmierć 2344 osób w 10 diecezjach Kościoła katolickiego na terenie naszego kraju. Sytuacja jest naprawdę bardzo przygnębiająca, lecz mimo wszystko z wiarą i nadzieją chcemy patrzeć w przyszłość.

 

Caritas Manila (główna kościelna, pozarządowa organizacja, służąca niesieniu pomocy i rehabilitacji) do tej pory wydała ponad 15 milionów pesos (mniej więcej 350 tys. USD) w gotowce i rozdając 25 tysięcy paczek żywnościowych, środków pierwszej pomocy i środków higienicznych. Ale ogrom tragedii znacznie przerasta nasze ograniczone środki, dlatego chcemy zaapelować do Waszych dobrych serc o modlitwę i wsparcie finansowe. Cały czas potrzebujemy środków na zakup jedzenia i wody; potrzebne są również środki medyczne, namioty (jako tymczasowe schronienie), koce, środki higieniczne; wszystko to jest konieczne, jeśli chcemy stawić czoła wyzwaniu, wywołanemu przez klęskę żywiołową.

 

W wierze, jako wspólnota uczniów, mamy nadzieję na Waszą życzliwą pomoc. “ Większa radość jest w dawaniu, aniżeli braniu” (Dz 20:35). I w takiej hojności ducha modlimy się, żeby Ojciec Niebieski odpłacił dziesięciokrotnie za Waszą życzliwość.

 

Proszę, módlcie się za Filipiny! Wiele mocy! I niech Was Bóg błogosławi!

 

Z poważaniem

 

Ks. Anton Pascual

 

dyrektor wykonawczy, Caritas Manila

 

 

 

Pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach koordynuje Caritas Polska - więcej informacji na stronie http://www.caritas.pl. 

 

 

 

Czytany 98 razy
Tweet
Juliusz Gałkowski

historyk sztuki, publicysta, bloger, redaktor strony internetowej Miesięcznik Egzorcysta

Muzeum

Najnowsze artykuły

Szukaj...