jtemplate.ru - free extensions for joomla
jtemplate.ru - free extensions for joomla
sklep

Piękno duchowe Jana Pawła II

środa, 16 kwiecień 2014 16:38 Napisał 

 

Właśnie został opracowany konspekt katechetyczny – oparty na zapiskach Papieża.

 Piękno duchowe Jana Pawła II – propozycje katechez dla młodzieży

 

5 lutego br. nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak ukazał się zbiór osobistych notatek Jana Pawła II, zatytułowany Jestem bardzo w rękach Bożych, o których autor Miesięcznika Egzorcysta, Juliusz Gałkowski, tak pisał w recenzji:

 

To nie jest podręcznik duchowości, jeżeli już – to raczej przewodnik. Mapa prowadząca po ścieżkach, które prowadzą na górę, na której można spotkać Boga. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że Papież-Polak był nie tylko filozofem i teologiem ale mistykiem, człowiekiem głębokiej modlitwy. I on właśnie może nas poprowadzić bezpiecznie zarówno po turniach mistycznej ekstazy, jak i ciemnymi dolinami zwątpienia.

 

Warto czytać Notatki Osobiste, dlatego że są one nie tyle lekcją cudzej duchowości co pomocą w rozwoju naszej własnej.

 

To materiał dydaktyczny, przeznaczony do pracy z młodzieżą i przybliżania jej podczas katechez sylwetki i myśli Karola Wojtyły. Autorem konspektu jest o. Krzysztof Bobak OFM, dyrektor męskiego LO Franciszkanów w Wieliczce.  Konspekt został pozytywnie zaopiniowany przez Dyrektora Wydziału Katechetycznego w Krakowie ks. dra Krzysztofa Wilka.


Data ukazania się konspektu katechetycznego nie jest przypadkowa. Na kilka dni przed kanonizacją Jana Pawła II (27 kwietnia). Konspekt zawiera dokładny scenariusz zajęć, propozycje ćwiczeń, tematy do dyskusji z młodzieżą, szczegółową listę potrzebnych materiałów dydaktycznych, oraz czas niezbędny na opracowanie poszczególnych fragmentów. To wspaniała pomoc dla wszystkich katechetów, którzy chcieliby w interesujący i atrakcyjny sposób zainteresować młodzież sylwetką Jana Pawła II.


Podczas katechezy opartej na książce Jestem bardzo w rękach Bożych uczniowie poznają życie duchowe Jana Pawła II i mają okazję do refleksji nad własną duchowością. Twórcom materiałów zależy, by korzystająca z nich młodzież dostrzegła, że relacja człowieka do Boga wyraża się w modlitwie, postawie wobec bliźnich i pracy nad sobą, otwierają się na Boga, doceniła wartość życia duchowego, a także – wzorem Karola Wojtyły – zapragnęła rozwijać duchowość poprzez udział w rekolekcjach, modlitwie osobistej i wspólnotowej.


Zachęcamy do przeczytania i pobrania konspektu katechetycznego .

 

Czytany 119 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 kwiecień 2014 17:14
Tweet
Redakcja

Redakcja Miesięcznika Egzorcysta oraz redakcja strony: http://miesiecznikegzorcysta.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Muzeum Monet i Medali
Totus Tuus

Najnowsze artykuły

Szukaj...