jtemplate.ru - free extensions for joomla
jtemplate.ru - free extensions for joomla
sklep

Ufajmy Miłosierdziu

wtorek, 22 kwiecień 2014 19:16 Napisał 

 

Jezu ufam Tobie, te słowa zna większość Polaków. W Liberii, niewielkim Państwie w Afryce Zachodniej, jeden z biskupów, bp Andrew Carnley z Cape Palmas, poprosił przedstawicieli organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie o przywiezienie obrazu Jezusa Miłosiernego. Chce szerzyć w swojej diecezji kult Miłosierdzia. Codziennie modli się  w swoim kościele koronką do Miłosierdzia Bożego - mówi Agnieszka Dzieduszycka, przedstawicielka organizacji i jednocześnie producentka i reżyserka Catholic Radio and Television Network. Jest też ksiądz Gareth Jenkins w innej części kraju, któremu udało się zdobyć fundusze na wybudowanie małej kaplicy we wsi, której wszyscy mieszkańcy są oddanymi katolikami. W Niedzielę Palmową odbyła się konsekracja tego kościoła. Tam również chcielibyśmy zawieźć obraz Jezusa Miłosiernego - mówiła reżyserka.

 

Obrazy są już namalowane, jeden ma wielkość 160 cm, drugi nieco ponad 100 cm. Jesienią 2014 r. zostaną przewiezione do Liberii. Głoszenie nauki Jezusa o przebaczeniu jest nieprzecenione w bolesnym procesie leczenia ran po wojnie. Chociaż zakończyła się ona kilka lat temu, to jednak jej skutki w ludzkiej mentalności trwają do dziś. Najlepszym przykładem jest Rwanda. Tam, po ludobójczych, krwawych walkach między Hutu i Tutsi, pallotyńscy misjonarze wznieśli Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kabuga koło Kigali, stolicy kraju. Ośrodek stał się miejscem jednania wrogich plemion i daje nadzieję Rwandyjczykom, że taki dramat już się więcej nie powtórzy. Wizerunek Jezusa Miłosiernego  w Liberii bez wątpienia spełni podobną rolę - mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl.

 

Obecnie bolesnym problemem jest epidemia eboli zbierająca śmiertelne żniwo. 

 

 

Zanim jednak wyruszy do Afryki zapraszamy wspólnoty z Warszawy i okolic do modlitwy przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Niech ta modlitwa rodaków św. Siostry Faustyny pomoże w leczeniu serc i dusz mieszkańców Liberii - dodaje.

 

Żeby obraz znalazł się we wspólnocie wystarczy zgłosić taką chęć do koordynatora akcji ze strony Fundacji, dane do kontaktu znajdują się na stronie www.salvatti.pl. - a Fundacja już zadba o to, żeby obraz bezpiecznie dotarł pod wskazany adres. Zbliża się Niedziela Bożego Miłosierdzia, gdzie gościć będą obrazy z ratującymi słowami: Jesus I trust in You? Zastanawia się ks. Limanówka.

 

Możesz również sfinansować zakup obrazów przez wpłatę na poniższe konto:

 

 

44 1240 1095 1111 0010 3468 8020 
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, ul. Wilcza 8; 05-091 Ząbki
Tytułem: LB14 Darowizna Obrazy dla Liberii

 

Więcej informacji na stronie Fundacji.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zostały ostatnie dni na złożenie deklaracji podatkowej, można to zrobić szybko i prosto dzięki  programowi e-pity i jednocześnie wesprzeć działalność Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl

Czytany 234 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 kwiecień 2014 07:46
Tweet
Redakcja

Redakcja Miesięcznika Egzorcysta oraz redakcja strony: http://miesiecznikegzorcysta.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Muzeum Monet i Medali
Totus Tuus

Najnowsze artykuły

Szukaj...