piątek, 25 kwiecień 2014 16:53

Największy obrońca życia

Napisał

 

Tuż przed kanonizacją Jana Pawła II, dr inż. Antoni Zięba przypomina kluczowe wezwanie naszego wielkiego rodaka do modlitwy w intencji życia. W najnowszym odcinku videobloga pro-life można zobaczyć i usłyszeć papieża Polaka, który m.in. wypowiada słynne słowa: „I życzę i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia” (Nowy Targ 8.06.1979).

 

Inż. Zięba podkreśla, że apele Jana Pawła II zainspirowały grupę katolików świeckich w Krakowie do zorganizowania w 1980 r. Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. Działacze pro-life postanowili uwrażliwić Polaków na nienaruszalną wartość i godność życia każdego człowieka od momentu poczęcia. Drugim celem, który sobie postawili, było wprowadzenie w naszym kraju prawa chroniącego życie.

 

Do krucjaty włączyło się ponad 100 tys. osób. Ich modlitwa i zaangażowanie przyniosły błogosławione efekty. Przesłanie Jana Pawła II - największego obrońcy życia człowieka trwa dalej...

 

Więcej informacji: www.pro-life.pl

 

Ostatnio zmieniany sobota, 26 kwiecień 2014 19:17
dr inż. Antoni Zięba

polski inżynier, nauczyciel akademicki, działacz pro-life, publicysta.

Najnowsze od dr inż. Antoni Zięba

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • biblista, członek Instytutu Nauk Biblijnych, rektor Wyższej Szkoły Teologicznej w Wiedniu, egzorcysta archidiecezji wiedeńskiej

  • specjalizuje się w duchowości karmelitańskiej, szczególnie w dziełach św. Teresy od Jezusa jako współtłumacz i komentator poprzez konferencje, rekolekcje i wykłady.

  • kulturoznawca, asystent Ruchu Czystych Serc, autor prezentacji „Odebrać dzieciom niewinność?”

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions