Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
sobota, 26 kwiecień 2014 22:54

Rzym: oczekiwanie na kanonizację

Napisał
Rzym: oczekiwanie na kanonizację

 

W Rzymie rozpoczęła się „biała noc modlitwy” poprzedzająca kanonizację dwóch Papieży. Polacy modlą się w położonym przy placu Navona kościele św. Agnieszki. Tam też ustawiono specjalny telebim, na którym jutro będzie można śledzić po polsku przebieg liturgii kanonizacyjnej. Wielu pielgrzymów już dziś wieczorem biwakuje wokół Watykanu, by jutro o świcie próbować dostać się na plac.

Przy Zamku Anioła swój namiot rozstawili m.in. pielgrzymi z Lublina. Przyjechali autostopem. „Tak było najtaniej. Nie wydaliśmy ani grosza, żywiliśmy się tym, co zmieściło się nam w Polsce do plecaków. Spotkaliśmy też fantastycznych ludzi. Nie było łatwo, bo musieliśmy się kilkanaście razy przesiadać, ale się udało” – opowiadają dwaj studenci. Wyznają, że udział w Mszy kanonizacyjnej jest dla nich bardzo ważny, bo chyba już nigdy więcej w historii kanonizacja Papieża Polaka się nie powtórzy. W plecakach mają też zeszyty w których spisywali intencje i prośby, które powierzali im znajomi i rodzina. „W ten sposób będziemy o wszystkich pamiętać przy grobie świętego Jana Pawła II” – mówią.

Parę minut po godz. 19:00 przy barierkach odgradzających wejście na prowadzącą do Watykanu via della Conciliazzione stanęły pierwsze grupy. W pierwszym rzędzie stoją pielgrzymi z Zamościa, którzy zamierzają spędzić w tym miejscu całą noc. „Będziemy się modlić, czuwać, a o świcie wejdziemy na plac” – mówią z nadzieją, że policja im na to pozwoli. Watykan jest obecnie zamkniętą strefą gdzie trwają ostatnie przygotowania do liturgii i prowadzone są dodatkowe kontrole bezpieczeństwa.


bz/ rv

Tweet
Radio Watykańskie

 Głos Papieża i Kościoła w dialogu ze światem. Przejdź do serwisu informacyjnego

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
  • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
  • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
  • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

Uwolnieni od złego

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions