Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
środa, 01 kwiecień 2015 16:10

Demoniczne gry komputerowe

Napisane przez
Demoniczne gry komputerowe

Przesadą jest mówienie, iż wszystkie gry komputerowe są niebezpieczne. Nie ma jednak przesady w stwierdzeniu, że część gier skupia się na fascynacji Złym…

 

Wielu ludzi zatraciło czułość, cierpliwość, delikatność, wrażliwość, szacunek wobec życia, a także zobojętniało na sprawy wiary i Kościoła. Byli oni „wychowywani” przez gry komputerowe. Wirtualny świat oferował im magię, okultyzm i satanizm. Obcowali z wirtualnym, ale demonicznym „sacrum”.

 

„Dungeon Keeper”

 

Wydana w 1997 r. gra „Dungeon Keeper” jest grą strategiczną, utworzoną w technologii 3D. Gracza wita film, w którym rycerz w lśniącej zbroi włamuje się do lochów zamieszkanych przez potwory w celu zagrabienia ich skarbu. Po zabiciu kilku trolli i dotarciu do skarbca rogaty rozpruwacz odcina mu głowę. Fabuła jest przewrotna! Użytkownik wciela się w złego strażnika lochów, atakowanego przez dobrych „bohaterów”. Trzeba ich pozabijać, by zaznać nieco spokoju. To swoiste odwrócenie ról sugeruje, iż gracz powinien wyrażać współczucie dla bezkarnie atakowanych i okradanych potworów. W samym lochu podstawową „jednostką”, będącą na usługach użytkownika gry, jest chochlik (złośliwy duszek). Następnie można mieć do dyspozycji m.in.: pączkującego demona, czarnoksiężnika, trolla, szkieletora, orka, czarną damę, demona żółciowego, smoka, ducha, ogara piekieł, wampira i wreszcie wspomnianego wcześniej rogatego rozpruwacza. Szczególną uwagę przykuwają takie stwory, jak demon żółciowy czy czarna dama, uwielbiająca torturować oraz czerpiąca przyjemność z bycia torturowaną, a także rogaty rozpruwacz. Ten ostatni stwór, najsilniejsza postać w grze, wygląda jak diabeł z kosą. Co ciekawe, rogaty rozpruwacz jest jedyną postacią, która nie przychodzi do lochu sama, z tzw. wejścia, skąd przybywają inne potwory. Aby pojawił się rogaty rozpruwacz, należy z własnych stworów złożyć w świątyni ofiarę według określonego przepisu gląda jakby oczami tego stwora). Kolejny czar to „oko zła” – przez chwilę ukazuje ono to, co mieści się na niedostępnym dla gracza obszarze. „Przymus” to z kolei zaklęcie, które przyspiesza działanie stworów i zmusza je do ciągłego wykonywania prac tak długo, jak długo trwa zaklęcie. W grze nie brakuje również innych detali. Po „opętaniu” dowolnego stwora można zobaczyć na ścianach lochu różne symbole, m.in. rzeźby nagich kobiet.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:04
Tweet

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
  • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
  • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
  • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
  • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
  • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
  • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

Objawienia Maryi przeciw mocy Szatana

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions