Rekolekcje z o. Mihovilem
Nowy numer! zamów teraz 6059
poniedziałek, 04 maj 2015 15:42

David Lynch latający jogin

Napisał
David Lynch latający jogin

Należy do najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych  amerykańskich reżyserów filmowych. W życiu codziennym praktykuje medytację transcendentalną. Jest także muzykiem i przyjacielem muzyków, których łowi w swoją sieć mantrą do guru Maharishiego Yogi.

 

David Lynch, sława zachodniej kultury, promuje medytację transcendentalną i szkoły „latających joginów”. Pomagają mu w tym gwiazdy muzycznego showbiznesu, te uznane – jak Donovan, Paul McCartney i Trent Reznor, oraz wschodzące – Lykke Li, Karen O, Chrysta Bell i grupa Bastille. Włączenie do promocji muzyki wschodnich technik medytacji jest znane od kilkudziesięciu lat. Niegdyś zespoły ery hipisowskiej ruszyły do Indii w poszukiwaniu duchowej równowagi. Dziś niewielu jednak wie, że ta moda nie przeminęła.

The Beatles i Lykke Li

Nazwa The Beatles, wymieniana często w kontekście duchowych zagrożeń, wzbudza kontrowersje. Nie wzbudza ich jednak w kontekście promocji wschodnich medytacji, z którymi George Harrison związany był do końca życia. Jeśli spojrzy się na codzienność Paula McCartneya i Ringo Starra, można stwierdzić, że oni również nadal są wierni swemu dawnemu guru. Gdzie w tym wszystkim znalazło się miejsce dla Lyncha? W 2013 r. Lynch nagrał swą ostatnią płytę. „The Big Dream” jest w rzeczywistości mantrą do guru Maharishiego. Została ona przypomniana w 2014 r. wydawnictwem „The Big Dream Remix EP”, zawierającym cztery utwory z podstawowego albumu w remisach różnych artystów (do grona wielbicieli medytacji transcendentalnej dołączył Moby).

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:04
Tweet
Grzegorz Kasjaniuk

redaktor, dziennikarz i publicysta muzyczny

1 komentarz

 • Link do komentarza Aga poniedziałek, 14 marzec 2016 12:25 napisane przez Aga

  zastanawia mnie czy samo oglądania filmów Dawida Lyncha może mieć złe konsekwencje, czy są to zagrożenia duchowe? Jestem osobą o bardzo wrażliwej sferze duchowej i emocjonalnej, po obejrzeniu "Miasteczka Twin Peaks" psychicznie czuje się bardzo źle...Jednak bardzo pociąga mnie ten film.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu? WYSYŁKA PO 20 SIERPNIA
 • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
 • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
 • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
 • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.
 • thumbKsiążka  jest poświęcona najstarszym objawieniom maryjnym  uznanym przez Kościół, jakimi są objawienia Matki Bożej z Guadalupe oraz sanktuarium w Meksyku, do którego pielgrzymuje 12 milionów osób rocznie.
 • thumbLa Salette - Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej
 • thumbReiki

Piszą dla nas

 • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

 • teolog, religioznawca, wykładowca UKSW, konsultor Rady do Spraw Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski

 • teolog fundamentalny, teolog religii, prodziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie Opolskim

Objawienia Maryi przeciw mocy Szatana

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions