poniedziałek, 04 maj 2015 18:04

Byłam zniewolona

Halloween było dla mnie ważniejsze niż urodziny. Planowałam je już kilka miesięcy wcześniej.

 

       Mimo że przyjęłam Pierwszą Komunię Świętą, do kościoła chodziłam w kratkę, głównie ze względu na koleżanki, które uczęszczały na Msze Święte. W tamtym okresie nie rozumiałam, po co mam się spowiadać i przystępować do Komunii Świętej. Ani mama,  ani tata nie chodzili przecież do kościoła.

Schola i zabawa w czarownice

       Po jakimś czasie trafiłam do scholi. Ten czas był dla mnie prawdziwą łaską, choć pobyt tam traktowałam jako zabawę. Cieszyłam się, że sobie pośpiewam, a w Boże Ciało posypię kwiatki w procesji. Udział w scholi nie przeszkadzał mi jednak bawić się z koleżankami w czarownice. Razem wymyślałyśmy różnego rodzaju zaklęcia, oczywiście dla zabawy. Zaczęłam jednak powoli wpadać w spirytyzm. Super zabawą stało się wywoływanie duchów czy odwiedzanie nawiedzonych miejsc. Powoli przekonywałam się, że mam w sobie jakąś moc. Nie potrafię tego do końca wyjaśnić, ale miałam kogoś w rodzaju przyjaciela, który spełniał – i to dosłownie – wszelkie moje zachcianki! Prowadziłam nawet swój własny zeszycik do magii. Pamiętam, że podczas pierwszej rocznicy Komunii Świętej chciałam szybko wrócić do domu, by bawić się w czarownice. Taka zabawa miała miejsce każdego dnia.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • doktor socjologii w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych KUL, filolog angielski

  • egzorcysta diecezji warszawskiej

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions