środa, 02 grudzień 2015 18:16

Astrologia. Doświadczenia Jarosława Olszewskiego

Napisał

Jarosław Olszewski przez 10 lat był astrologiem. Z uwikłania w astrologię wychodził przez następne 10 lat.

W swoim świadectwie Olszewski wspomina, że astrologią zafascynował się w 70. Latach XX w., zanim jeszcze skończył studia (godne uwagi są jego książki – „Oblicza astrologii” oraz „Pułapka fałszywej nadziei”). Trafił wówczas do grupy osób, które zajmowały się radiestezją i zgłębiały tajniki związane z rozmaitymi technikami poszerzania osobowości. Wśród tych ludzi byli tacy, którzy pasjonowali się wywoływaniem duchów oraz wróżeniem z kart, ale nie tylko. Niektórzy z nich poświęcili się astrologii. Olszewski nie doświadczył astrologii jako nauki, ponieważ astrologia – w przeciwieństwie do astronomii – nigdy nią nie była. Podobnie nauką nie jest alchemia, choć nazwowo podobna jest do znanej wszystkim chemii. Ponieważ astrologia bywa uważana za zajęcie niepoważne, z początku Olszewski bagatelizował ją: Wcześniej był to dla mnie temat znany jedynie z gazetowych horoskopów, rozumianych jako nieszkodliwa rozrywka. Sytuacja zmieniła się, kiedy spotkał ludzi, którzy na podstawie dokładnej daty urodzenia potrafili bardzo realistycznie opisać charakter osoby nigdy przedtem niewidzianej. Ich horoskopy – stwierdza – wyglądały zupełnie inaczej niż to, co można znaleźć w gazetach. Interesowali się przede wszystkim planetami  obserwowanymi na tle znaków zodiaku.

Patent na szczęśliwe życie

Planety oraz tajemne oddziaływania szybko go zafascynowały. Postanowił, że najpierw zacznie kształtować swój własny los, a później spróbuje doradzać innym. Chciał do maksimum wykorzystać momenty sprzyjających układów gwiazd, a ze spokojem przeczekać te chwile, w których ciała niebieskie działają niekorzystnie. Miał to być jego patent na szczęśliwe życie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • dyrektor sekretariatu Światowego Apostolatu Fatimskiego

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 46 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions