czwartek, 02 maj 2013 07:49

Bóg postawił mnie na tym miejscu. Wywiad z egzorcystą z Argentyny

Napisał
Wywiad z Ks. Carlosem Mancuso, egzorcystą archidiecezji La Plata - rozmawia o. Dariusz Pabiś CSsR

 

Jakie były początki Księdza posługi jako egzorcysty?

 

Po raz pierwszy zetknąłem się z osobą opętaną, kiedy byłem jeszcze klerykiem. Widziałem, jak ksiądz przyjął pewną kobietę w średnim wieku, sprawiającą wrażenie roztrzęsionej. Przyprowadziło ją dwóch mężczyzn. Ksiądz poprosił, aby nie przechodzili przez cały kościół, ale by wyszli z nią przez ogród, po czym oni bardzo sprawnie wyprowadzili kobietę ze świątyni. Nigdy wcześniej nie widziałem podobnego przypadku. Ksiądz powiedział do mnie: Biedna kobieta, chyba jest opętana. W całym tym zamieszaniu kapłan zadał jej pytanie: Czy pani jest wierząca?, a ona powtarzała nerwowo głosem, który nie był jej własnym: Co cię to obchodzi? Co cię to obchodzi? To Szatan przemawiał z jej wnętrza. Zarzucał jej także, że zwróciła się do duchownego: Po co rozmawiasz z tym księdzem?! To wszystko wydarzyło się w 1952 albo 1953 roku. Później przez prawie 30 lat nie miałem styczności z tym tematem. Aż do 1984 roku...

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 15:56
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

  • psycholog, psychoterapeuta, wykładowca KUL

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

Już 46 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions