Nowy numer! zamów teraz
poniedziałek, 01 maj 2017 11:25

Szczęście zapewni tylko krzyż

Napisane przez Ewa
Szczęście zapewni tylko krzyż

Przez blisko 40 lat żyłam jak przeciętna katoliczka, chodziłam do kościoła, przystępowałam do Komunii świętej. Wszystko jakoś się toczyło, nie czułam żadnego braku.

Stopniowo zaczęłam interesować się różnymi „ciekawostkami”, które zaczęły oddalać mnie od Boga. W stronę tych „nowinek” skierował mnie mój tata. Pamiętam, że kiedyś wrócił z sanatorium z wahadełkiem. Potem chodził z nim po mieszkaniu i szukał żył wodnych.

Rzeczy, które mi się podobały

Z czasem zaczęłam gromadzić wokół siebie rzeczy, które mi się podobały. Kupowałam je na różnych targach, przywoziłam także z zagranicznych wycieczek. Szczególnie fascynował mnie Egipt. Kiedyś byłam na targu na Stadionie Dziesięciolecia. Tam kupiłam pewien posążek od jakiegoś Egipcjanina. Przed kupnem zapytałam mężczyznę, czy figurka nie stanowi niebezpieczeństwa. Mówił, że wszystko z nią w porządku i że nie jest symbolem śmierci.

Miało to miejsce w 2000 r. Chodziłam wówczas z moim pierwszym chłopakiem, ale ostatecznie szybko się rozstaliśmy. W tym okresie mój brat zakomunikował, że nie będzie więcej chodził do kościoła. Już jakiś czas wcześniej zaczął stać na samym tyle kościoła, potem regularnie spóźniał się na Msze Święte. Dodam, że zanim się urodził, moja mama kilka razy poroniła. Kiedy leżała w szpitalu, jej teściowa przelała nad nią jajko – dokonała tego bez zgody mojej mamy. Miało to pomóc mamie w ponownym poczęciu oraz urodzeniu dziecka.

Tweet

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

VI-kolor

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • sekretarz prowincjalny sercanów białych, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju

  • trener rozwoju osobistego, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski, związana z Ruchem Światło-Życie

  • profesor fizyki na uniwersytecie w Delaware, USA

Skutki klątw

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem