poniedziałek, 01 styczeń 2018 14:00

Posługa egzorcysty w Kościele

Napisał

Dla ludzi młodych okultyzm w swych różnych odmianach często niesie ryzyko przekształcenia się w „nową religię”, nową duchowość, która wydaje się bardziej atrakcyjna niż duchowość chrześcijańska. O ile o okultyzmie mówi się wiele, o tyle o jego skutkach nie mówi się niemal nic.

Współcześnie okultyzmu uczy się dzieci i młodzież poprzez figurki, komiksy, filmy animowane, pewien rodzaj muzyki, gry komputerowe, filmy telewizyjne, powieści. Coraz łatwiej jest dotrzeć do przewodników po magii. Za pośrednictwem Internetu z łatwością można zostać wtajemniczonym w różne formy okultyzmu: czary, satanizm, mediumizm, spirytyzm, neopoganizm, New Age.

Zła ciekawość

Obecnie wielu młodych ludzi, mających zaledwie 13–14 lat, dysponuje taką wiedzą o okultyzmie i tzw. światach, jaką nam trudno sobie nawet wyobrazić. Wciąż też przybywa młodych, którzy nie ograniczają się tylko do poznawania. Chcą w praktyce sprawdzić to, czego się dowiedzieli. W ten sposób podejmują działania wyjątkowo niebezpieczne. Od poznania przechodzą do prawdziwych praktyk okultystycznych, które mają im zagwarantować kontakt m.in. z duszami zmarłych, duchami dobrymi bądź złymi, tajemniczymi energiami mającymi dawać moc panowania nad innymi. W końcu młodzi nawiązują kontakt z samym szatanem, szukanym i adorowanym jakby był Bogiem.

Te praktyki niosą ze sobą niebezpieczeństwa moralne, psychologiczne i duchowe. Okultyzm może spowodować szkody psychologiczne lub psychiczne, których naprawa wymaga pomocy psychologa bądź psychiatry. W przypadku nadzwyczajnych działań demona konieczna staje się interwencja kapłana egzorcysty.

Należy tu wspomnieć o ludziach dorosłych, pełniących ważne funkcje społeczne i dźwigających dużą odpowiedzialność. Niestety, niektórzy z nich są przekonani, że to właśnie w ezoteryzmie i okultyzmie, przechodzącym niekiedy w lucyferyzm, znajdą pewien rodzaj filozofii i „elitarnej kultury” z tajemnicami, które – stopniowo odsłaniane – pozwolą im umacniać ich władzę w społeczeństwie. Świat okultyzmu pełen jest osób, które sprzedają iluzję za wysoką cenę. Oferują fałszywe lekarstwo na wszelkie zło. Jedyną siłą tych ludzi jest gadulstwo i spryt. Większość praktykujących okultyzm należy do tej właśnie kategorii.

O. Francesco Bamonte ICMS

przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (A.I.E.)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • Dr Hunter Baker profesor nauk politycznych na Union University w Jackson (Tennessee, USA).

    Autor głośnej książki „The End of Secularism” (2009). Laureat (2011) prestiżowej nagrody Michael Novak Award przyznawanej przez Acton Institute. 

  • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

Już 46 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions