wtorek, 03 lipiec 2018 09:33

Nie miałam rodziców, ale Bóg dał mi wspólnotę

Napisał

Z Eweliną, która była zniewolona i dręczona przez złego ducha, rozmawia dr Paweł Sokołowski

Jakie ma Pani wspomnienia z dzieciństwa?

Moje wspomnienia z dzieciństwa nie są dobre. Żyłam w rozbitej rodzinie. Wychowywali mnie dziadkowie, tata oraz „ciocie”, czyli kobiety, z którymi żył ojciec. Dziadkowie wychowywali mnie do 7 roku życia. Potem wyjechali do Niemiec. Wtedy zostałam z tatą. Musiałam sama o wszystko zadbać. Moje dzieciństwo polegało głównie na szkole i podwórku. Tata dużo pracował i nadużywał alkoholu, wiec często atmosfera była nerwowa.

A co z mamą?

Od dziadków dowiedziałam się o pewnej historii. Otóż mama wyskoczyła z okna, kiedy była ze mną w 8. miesiącu ciąży. Pamiętam, że w młodszym okresie musiałam nosić specjalne szelki, ponieważ miałam problemy z biodrami. Myślę, że była to konsekwencja wspomnianego wydarzenia. O swojej rodzinie wiem niewiele. Znam rodzinę ze strony taty. Rodziny ze strony matki nie znam.

Czy mama przeżyła upadek?

Tak, moja mama żyje do dzisiaj.

Utrzymuje Pani z nią kontakt?

Miałam okazję kilka razy spotkać się z mamą, ale kontakt mam jedynie SMS-owy. To jest dla mnie obca osoba, która mnie tylko urodziła. Wiem, że matka jest uzależniona od alkoholu i żyje z jakimś mężczyzną. Ja nie chcę już wchodzić w żadne trudne relacje. Wystarczy mi już mój tata. Myślę, że to nie pozwala mi, abym weszła z matką w głębszą relację.

Dziadkowie byli ze strony taty?

Tak. To są jedyne osoby, które były ze mną, pomagały mi.

Ma Pani rodzeństwo?

Mam ze strony matki, ale po innym ojcu, a więc przyrodnie. Mam z nimi dobry kontakt.

Kiedy zaczęły się Pani problemy duchowe?

Nie wiem, jak to się wszystko zaczęło. Były zabawy w wywoływanie duchów. W dzieciństwie dużo czasu spędzałam na podwórku. Byłam zafascynowana tajemniczymi miejscami. Z dziadkiem zawsze chodziliśmy w jakieś pustostany, na cmentarze, po ogródkach robiliśmy „bazy”. Pamiętam, że jak nadchodziło Halloween, przebieraliśmy się i biegaliśmy po ulicy z rożnymi niebezpiecznymi atrybutami. Pukaliśmy po oknach knajp i sklepów i straszyliśmy. Nie wiem, gdzie byli wtedy dorośli, ale to było straszne.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 lipiec 2018 09:37
dr Paweł Sokołowski

teolog, historyk, redaktor

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • teolog, historyk, wykładowca UJ i UP JP II w Krakowie, specjalista w dziedzinie islamu, kultury, polityki i religii Bliskiego Wschodu

  • Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen.

Już 51 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions