wtorek, 04 grudzień 2018 21:47

Podpisałam cyrograf

Napisane przez Beata

Byłam spokojną, zamkniętą w sobie dziewczynką. Kiedy miałam 11 lat, namówiłam dorosłą kobietę, abyśmy razem wywoływały duchy. Usłyszałyśmy wtedy brzęk tłuczonej szklanki, choć żadna się nie stłukła.

Pociągała mnie również lektura książek i broszur o tematyce ezoterycznej. W VIII klasie szkoły podstawowej wpadła mi w ręce książka o chiromancji. Próbowałam wróżyć, ale szybko się tym znudziłam. Pod koniec VIII klasy przyjęłam sakrament bierzmowania, bo wszyscy w klasie tak zrobili. Przed bierzmowaniem odbyłam powierzchowną spowiedź. Byłam już wtedy obojętna religijnie. Nie modliłam się.

Cyrograf

W szkole średniej miałam koleżankę, która namiętnie słuchała polskiej grupy rockowej Kat. Zespół grał satanic metal. Pożyczyłam od niej jedną z ich płyt i niemal całą noc słuchałam jej na okrągło. Po raz pierwszy zetknęłam się z tą muzyką. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest to muzyka satanistyczna. Byłam zafascynowana tekstami piosenek. Następnego dnia rano stanęłam przed krzyżem, który wisiał w moim pokoju i powtórzyłam słowa jednej z piosenek. To było bluźnierstwo. Wówczas zauważyłam pod sufitem wirujące cienie. Uświadomiłam sobie, że weszły we mnie. To było wstrząsające – jakbym przestała być sobą. Podeszłam do szafy i wyciągnęłam wszystkie moje ubrania w kolorze czarnym. Założyłam je na siebie, aby zamanifestować, że stałam się inną osobą. Odtąd chodziłam ubrana zawsze na czarno.

Ze wspomnianą koleżanką zaczęłyśmy codziennie odwiedzać cmentarze i siedziałyśmy tam godzinami. Lubiłyśmy tę atmosferę. Wydawało się nam, że wdychamy klimat śmierci. Z czasem koleżanka porzuciła te praktyki, a ja nadal w nich tkwiłam. W I klasie liceum napisałam cyrograf i podpisałam go krwią. Odtąd zaczęłam tracić nad sobą kontrolę. Zdarzało się, że w różnych miejscach wpadałam w dziwny trans: w domu, w szkole, w pubach. Wtedy mówiłam innym językiem, a także innym tonem głosu. Nie wiedziałam, co robię. Kiedy wracałam do siebie, od innych dowiadywałam się, co robiłam.

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 grudzień 2018 21:48

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions