środa, 09 styczeń 2019 07:15

Zaniedbałam życie religijne

Napisane przez Maja

Odkąd pamiętam, w kościele czułam wielki strach. Robiło mi się tam słabo i musiałam wychodzić na zewnątrz. Przestałam chodzić do kościoła, poza sporadycznymi sytuacjami. Tak było przez trzydzieści lat.

Kiedy oglądałam jakiś film o Jezusie – a bardzo lubiłam oglądać takie filmy – czułam przejmujące zimno w całym ciele. Byłam bierzmowana i uczęszczałam na religię. Do spowiedzi i Komunii Świętej przystępowałam rzadko, co 2-3 lata. Miałam ślub kościelny, ale w czasie ślubu złapał mnie duszący kaszel, nie mogłam wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej. Właściwie wierzyłam w Boga i kochałam Go, jednak się nie modliłam.

Byłam dobrym medium

Z czasem w małżeństwie zaczęły pojawiać się trudności. Mąż wpadł w złe towarzystwo, zaczął nadużywać alkoholu, brał nawet narkotyki. Wreszcie doszło do rozwodu. Wtedy zaczęłam szukać pomocy wszędzie, ale poza Kościołem.

Pociągała mnie magia i wróżbiarstwo. Trafiłam do tzw. Akademii Życia, gdzie poznałam wiele osób, które zajmowały się magią. Zaczęłam uczęszczać na różne kursy ezoteryczne. Nie wiedziałam, że jest to złe. Pierwszym był kurs kontroli umysłu Silvy. Potem zrobiłam kurs uzdrawiania kolorami, a ponadto kurs medytacji transcendentalnej, reiki oraz kurs tai chi. Mówiono mi, że jestem dobrym medium. Pewnego razu podczas medytacji grupowej poczułam, że się unoszę, wiruję. Następnie poczułam podmuch wiatru i uczucie, jakby coś wchodziło we mnie. Byłam zdziwiona. Powiedziałam o tym naszej nauczycielce. Kobieta w odpowiedzi stwierdziła, że jest to wąż kundalini i że powinnam być z tego zadowolona, ponieważ niewielu ludzi osiąga tego typu stan. Po tym wydarzeniu zaczęłam odczuwać doznania seksualne oraz potrzebę seksu. Moja nauczycielka tłumaczyła mi, że jest to objawem silnego rozwoju duchowego i że to przejdzie. Ale objawy wcale nie ustępowały.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Dr Hunter Baker profesor nauk politycznych na Union University w Jackson (Tennessee, USA).

    Autor głośnej książki „The End of Secularism” (2009). Laureat (2011) prestiżowej nagrody Michael Novak Award przyznawanej przez Acton Institute. 

  • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

  •  

    historyk idei, socjolog, publicysta, redaktor kwartalnika „Christianitas”.

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions