środa, 01 maj 2019 11:42

Wiarę będę pogłębiać jedynie w Kościele katolickim

Dwa lata temu byłam w Anglii na dwudniowym obozie formacyjnym z grupą z Niezależnego Charyzmatycznego Kościoła Ewangelickiego. Pewna dziewczyna modliła się nade mną. Oddałam wówczas swoje życie Panu.

Po pewnym okresie oziębłości religijnej zaczęło następować we mnie jakby nawrócenie. Ta dziewczyna wyrażała się jednak krytycznie o kulcie Matki Bożej w Kościele katolickim. Mimo cierpkich słów, jakie wtedy usłyszałam, nie odeszłam od Kościoła katolickiego i nadal chodziłam na Msze Święte. Jednocześnie chodziłam na spotkania Niezależnego Charyzmatycznego Kościoła Ewangelickiego.

Wątpliwości

Kilka miesięcy temu wzięłam udział w kursie Alfa prowadzonym przez tę grupę. Na zakończenie spotkania miała miejsce modlitwa o wylanie Ducha Świętego. W jej trakcie bardzo płakałam. Po kursie uwierzyłam, że jestem powołana do modlitwy nad ludźmi. Jednego razu modliłam się nad pewną dziewczyną. Po modlitwie zaproszono mnie na lunch do znajomych z tej grupy.

Na posiłku spotkałam dziewczynę, która nieco wcześniej zachęcała mnie, bym porzuciła modlitwę do Maryi. Oczywiście nie zgodziłam się z nią. Ale w czasie modlitwy przed jedzeniem zaczęłam się trząść. Po lunchu wspomniana dziewczyna zaczęła się modlić o uwolnienie mnie od rzekomego duchowego zniewolenia, w jakim się znalazłam. W czasie modlitwy nadal bardzo mocno się trzęsłam. Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się u mnie wątpliwości, czy Kościół katolicki rzeczywiście naucza prawdy. Gdy przyszłam do domu – ku mojemu zdumieniu – nie mogłam patrzeć na obrazek św. Cecylii, który leżał na stoliku. Przykryłam go. Różaniec mnie odpychał, wprost nie mogłam go dotknąć. Nie wiedziałam, co się ze mną stało. Gdy w najbliższą niedzielę poszłam na Mszę Świętą, w kościele raziły mnie figury świętych.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions