sobota, 19 lipiec 2014 20:56

Magiczne uwodzenie

Napisał

 

Nazywają siebie Artystami Podrywu – Pick Up Artists, w skrócie PUA. Prowadzone przez nich szkoły uwodzenia mają rzekomo pomagać w znalezieniu ukochanej osoby. W rzeczywistości, oferując wypaczoną miłość, sprzedają pod zupełnie nową formą ezoterykę i magię.

 

Subkultura powstała w środowisku bywalców dyskotek w Stanach Zjednoczonych. Z klubów Artyści Podrywu przeszli do szkół, miejsc pracy, a nawet na ulice. Dzięki internetowi ich ideologia dociera coraz dalej: do większości krajów związanych z kulturą zachodnią, a także do Azji (Japonia, Tajwan, Chiny, Indie, Malezja), Ameryki Południowej (Brazylia), Nowej Zelandii, a nawet do Libanu. Są aktywni także w Polsce – chętnie wypowiadają się w telewizji, są bohaterami artykułów prasowych, piszą na forach internetowych.

 

Czarowanie słowami

 

PUA idealnie komponują się ze współczesną popkulturą. Przekonani, że pozytywne myślenie i odpowiednie słowa pozwalają na swobodne tworzenie rzeczywistości wokół siebie, uczą się schematów postępowania właściwych dla programowania neurolingwistycznego (NLP) – formy „czarowania” słowami – oraz wprowadzają się w trans hipnotyczny. Hipnozą zajmują się nauczyciele uwodzenia – Mistrzowie PUA. Wpajają klientom, że wyłącznie oni posiadają umiejętność docierania do płci przeciwnej. Koncentrują się na nauce manipulacji, sięgając po psychologiczne sztuczki i zagrania. Tworzą duchową pustkę pod magicznym rozumieniem świata.

 

Jacek Skrzypacz

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 16:49
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions