Rekolekcje Skorzeszyce 2017
Nowy numer! zamów teraz 6059
czwartek, 12 marzec 2015 06:15

Pościć, by poddać się władzy Ducha Świętego

Napisane przez świadectwo Księdza
Pościć, by poddać się władzy Ducha Świętego

 

Pragnę podzielić się moim doświadczeniem postu, aby po pierwsze podziękować Panu Bogu za Jego łaskawość i miłosierdzie, a po drugie by to świadectwo pomogło wielu kapłanom i świeckim w odnalezieniu potęgi Ducha Świętego, który jest władny zapanować nad naszym życiem i je cudownie przemienić, jeśli je powierzymy Bogu.

 

 

Było to w roku 2009, tydzień przed Wielkim Postem, w drugiej połowie lutego. Przeżywałem wtedy szczególnie trudny czas w moim życiu, bo nagromadziło się tak wiele spraw, że bez modlitwy nie byłbym w stanie ich udźwignąć. Był to okres, kiedy żyłem treściami Dziejów Apostolskich i zawartymi w nich opisami tego, jak Duch Święty ujawniał przeogromną swoją moc w działaniu i prowadzeniu Kościoła. Drugi kluczowy tekst stanowił Dzienniczek ś w. Faustyny, w którym z nalazłem zachęty do podjęcia postu. To były dwie lektury, które mnie wówczas wzmacniały i oświecały mi drogę.

 

Oddałem się Panu

 

 

Widząc, iż nie mogę jedynie częściowo należeć do Pana, postanowiłem nie tylko oddać Mu swoje życie, ale i wyrzec się wszystkiego, by odtąd podlegać pod Jego władzę. Tamtego pamiętnego dnia poszedłem przed Najświętszy Sakrament – byłem sam na sam z Panem – i z głębi duszy, z całym bólem i we łzach powiedziałem Jezusowi: Ja nie chcę należeć do siebie. Ja chcę należeć do Ciebie! Oddaję się Tobie całkowicie. Oddaję wszystko, co kocham i co daje mi przyjemność. Oddaję moje przywiązanie do świata i do rzeczy materialnych. Władaj mną. Wolałbym w tej chwili utracić wszystko niż Ciebie. Wołałbym umrzeć, niż zostać sam ze swoimi grzechami i słabościami. Jestem gotów mieszkać pod schodami, jeśli ktoś będzie chciał, bym się wyrzekł Ciebie i Twojej prawdy. Proszę Cię, abyś przyjął moją ofiarę. Rezygnuję z tego, co zaspokaja moje zmysły i moje ambicje. I podejmuję post. Wówczas prosiłem Pana Jezusa, by przyjął moje wyrzeczenia. A były one następujące: dwa razy w tygodniu, w środę i piątek, post tylko o płynach; odnowiłem przyrzeczenie abstynenckie, które podjąłem kilka miesięcy wcześniej w intencji ludzi zniewolonych nałogami; zrezygnowałem ze słodyczy, ciast, cukru oraz z kawy, którą bardzo lubiłem. Dodam, iż w duchowym skupieniu pomogło mi zrezygnowanie ze słuchania muzyki rozrywkowej oraz z oglądania telewizji. Wówczas zresztą odbiornik telewizyjny milczał u mnie od dwóch lat. Z kolei po złożeniu tych obietnic poprosiłem Ducha Świętego, aby opanował moje zmysły i uzdrowił moją wolę.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:03
Tweet

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbMaterializacje podczas egzorcyzmów
 • thumbRekolekcje "Duchowość Kobiety i Mężczyzny". Prowadzący Ks. prof. Adam Rybicki 
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbOpowieść o abp. Marku Jędraszewskim
 • thumbWierzysz w potęgę podświadomości i niezwykłe zdolności swojego umysłu?
 • thumbBogato ilustrowana książka poświęcona postaci ks. Dolindo Routolo.
 • thumbWiększości z nas Łucja z Narnii przywodzi na myśl sympatyczną małą dziewczynkę o wielkiej odwadze i czystym sercu. Tak odmalował ją na stronicach swojej najbardziej znanej serii C. S. Lewis. Okazuje się, że miała ona błogosławioną imienniczkę. 
 • thumbAlbum prezentuje wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej w Guadelupe. Krótkie, przystępnie napisane teksty opowiadają o spotkaniach i o misji, jaką Maryja powierzyła pewnemu meksykańskiemu wieśniakowi w XVI w. Objawieniom towarzyszyły cuda, ale niezwykły był też kontekst wydarzeń – to, jak mocno wpisywały się one w wierzenia i przepowiednie znane Indianom od stuleci.
 • thumbW Roku Jubileuszowym związanym z 300-leciem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej uwaga wielu zwraca się ku miejscu, które jest ważne dla Polaków nie tylko z powodów religijnych, ale także historycznych.

Piszą dla nas

 • socjolog, adiunkt w Katedrze
  Nauk Społecznych
  Uniwersytetu Medycznego
  w Poznaniu

 • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

 • historyk sztuki, publicysta,
  interesuje się stykiem
  obszarów teologii, historii
  i kultury

Pułapka Bioenergoterapii

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions