wtorek, 10 kwiecień 2018 20:44

Jak potoczą się losy świata?

Napisał

Dzieje Apostolskie i pisma św. Pawła są świadectwem tego, że wraz z Pięćdziesiątnicą zaczęła się era prawdziwie prorocka, w której cały Kościół i pojedynczy chrześcijanie w mocy Ducha Świętego głoszą obecność i potęgę Boga w świecie. Prorocy Starego Testamentu zapowiadali przyjście Zbawcy, natomiast prorocy Nowego Testamentu spełniają inne zadanie: przypominają o obecności Boga w codzienności i tłumaczą znaki Jego działania.

Słowa proroka najczęściej utożsamiane są z jasnowidzeniem, co wzbudza szczególne zainteresowanie słuchaczy, podsyca ducha nowinkarstwa i tajemniczości. Jednak właściwie rozumiana funkcja prorocza polega na przemawianiu „głosem Boga” – prawdziwy prorok mówi to, co chce nam powiedzieć Bóg. Dlatego zawsze głosi prawdę. Do jej głoszenia Bóg często posługuje ludźmi prostymi, nawet nieuczonymi, jak było w przypadku proroka Amosa, który był zwykłym ogrodnikiem. A Bóg kazał mu iść do miasta Betel, centrum czci Baala, i wzywać mieszkańców, w tym uczonych kapłanów, do nawrócenia, porzucenia fałszywego kultu, a także chciwości, rozpusty, niesprawiedliwości, które były tam na porządku dziennym. Pomimo tego, iż zadanie misji prorockiej zostało objawione Kościołowi, to wielu chrześcijan wycofało się z misji szerzenia wiary, a niektórzy żyją w błędnym przeświadczeniu, że mówienie o swojej wierze jest formą przemocy. Jednak chrześcijaństwo bez poddania się Duchowi Świętemu podda się zupełnie dyktatowi fałszywych proroków, pracujących np. w mediach o „duchu” antychrześcijańskim. Wbrew pozorom, nie trudno odróżnić proroka prawdziwego od fałszywego. Jeśli jakieś głoszone treści nie przystają do Ewangelii, która jest orędziem zbawienia, kłócą się z nią albo kierują na jakieś błahe i banalne tory, to nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z prorokiem fałszywym. Dziś chrześcijanie nie mają innego wyjścia: albo będą odważnie przyznawać się do Chrystusa i Jego Kościoła, albo zostaną zdominowani i zniewoleni dyktatem światopoglądowym mediów ateistycznych.

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Wykładowca biblistyki na Wydziale Teologicznym UAM.

  • historyk filozofii porównawczej Wschodu i Zachodu, prof. UAM, wykładowca w Instytucie Filozofii, autor ksiażki „Czy zen może być chrześcijański?”

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 42 pozycjie


Powered by JS Network Solutions