poniedziałek, 30 kwiecień 2018 12:53

Służebnica Pańska

Napisał

Wśród teologów katolickich panuje przekonanie, że doktryna mariologiczna jest streszczeniem doktryny katolickiej. Prawdy objawione bowiem, syntetycznie wyrażone w definicjach dogmatycznych, opierają się na Piśmie Świętym, w którym o Bogu mówi się w kontekście Jego działania w dziejach człowieka, a o człowieku w perspektywie Boga. Maryja najczęściej jest przedstawiana jako „druga Ewa”, która przez swoje posłuszeństwo i pokorną wiarę dała nowy początek w historii stosunków człowieka z Bogiem, kończąc w ten sposób historię nieposłuszeństwa pierwszej Ewy oraz pokonując szatana i jego misterny plan odciągnięcia ludzi od Stwórcy.

Współczesność jest sceną wzmożonego buntu wobec Boga, dlatego przywoływanie imienia Maryi przy egzorcyzmach stanowi w posłudze egzorcystycznej Kościoła jedno z najmocniejszych narzędzi. Maryja, całkowicie ufająca Bogu i poddana Jego woli, jest dla ducha tego świata wyzwaniem. Nie miała w sobie nic z ducha tego świata, a Jej myśli są zawsze zgodne z myślami Bożymi, dlatego Maryja zawsze objawia nam wolę Boga.

Ostatecznego zwycięstwa nad złem i diabłem, który jest głównym sprawcą zła, Bóg dokona przez Maryję. Została Ona Królową nieba i ziemi – najbardziej uniżona służebnica pokorna została najbardziej wywyższona. Światła tej prawdy nie jest wstanie znieść żaden zły duch. Powszechne doświadczenie egzorcystów jest jednoznaczne – przyjście Matki Bożej w modlitwach nad zniewolonymi i opętanymi jest równoznaczne z ucieczką demonów z krzykiem. Ona jest ich totalną porażką. Jej wpływ na aktualną historię zbawienia nie bierze się bowiem z Jej mocy, ale z Bożego wybrania, które pokornie zaakceptowała i z wiernością wypełnia. Dla katolików, prawosławnych i protestantów, wszystkich chrześcijan, Maryja stanowi wzór życia świętego, przepełnionego Duchem Świętym, na które nie może mieć żadnego wpływu kłamstwo szatana

Artur Winiarczyk

Redaktor Naczelny miesięcznika Egzorcysta

Najnowsze od Artur Winiarczyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 51 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions