wtorek, 07 sierpień 2018 07:45

Pielgrzymka do Libanu śladami św. Charbela (25.03-02.04.2019)

Napisał

Zapraszamy Państwa na pielgrzymkę i rekolekcje do Libanu. Czas trwania: 25 marca - 2 kwietnia 2019.

Już od 167 zł/msc (możliwość płatności ratalnej)!

 

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

W trakcie pielgrzymki odbędą sięrekolekcje "Uzdrowienie jest w Bożych rękach", które poprowadzi o dr Bogdana Kocańda.

ZAPISZ SIĘ

Plan i trasa

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BEJRUT
Przelot Warszawa – Bejrut.
2 DZIEŃ: BEJRUT – HARISSA – BEJRUT
Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, odpoczynek po nocnym przelocie i śniadanie. Annaya – klasztor św. Maruna (główne miejsce pielgrzymkowe związane ze św. Charbelem Machlufem): grób świętego oraz pustelnia św. Piotra i Pawła, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia. Jarabta – klasztor św. Józefa, miejsce pochówku i kultu św. Rafki, libańskiej mniszki.
3 DZIEŃ: SYDON – TYR
Sydon – Zamek Morski krzyżowców, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Khan El Franj – imponująca gospoda-karawanseraj zbudowana w XVII wieku (obecnie poddana renowacji). Tyr – pozostałości rzymskie: starożytny port, termy rzymskie, nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (wieża z figurą Maryi i grota-kaplica).
4 DZIEŃ: BEJRUT
Spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Zwiedzanie wykopalisk z czasów rzymskich i Muzeum Narodowego. Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi była pochowana Hanka Ordonówna. Naher Kalb, pogańskie miejsce kultu bożka psa, tablice wyryte w skale przez starożytnych wodzów, począwszy od faraona Ramzesa II.
5 DZIEŃ: DOLINA BEKAA – BAALBECK
Przejazd do doliny Bekaa, Baalbeck – starożytne Heliopolis z kompleksem świątynnym, największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie. Kantyna Ksara, zwiedzanie i degustacja wina.
6 DZIEŃ: JEITA GROTTO – HARISSA – BKERKE – GHAZIRE
Jeita Grotto – światowej sławy jaskinia, w której cuda natury podziwia się na dwóch poziomach, podczas spaceru i przejażdżki łodzią. Harissa – sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziba Patriarchy Maronitów. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał Juliusz Słowacki, a w czasie II wojny światowej schronienie znalazło tu wielu Polaków.
7 DZIEŃ: QUADISHA – BECHARRE – KOZHAYA
Przejazd do północnego Libanu do doliny Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII-wiecznymi freskami oraz wioska Beka Kafra – miejsce urodzin św. Charbela. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Becharre – miasto, gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran i tutaj znajduje się jego muzeum. Kozhaya – klasztor św. Antoniego Wielkiego.
8 DZIEŃ: BYBLOS – ANNAYA
Byblos – miasto z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem: pustelnia św. Charbela i klasztor św. Maruna po raz drugi.
9 DZIEŃ: BEJRUT – WARSZAWA
Przelot Bejrut – Warszawa.

Rekolekcjonista

REKOLEKCJONISTA

o. dr Bogdan Kocańda, franciszkanin, pełnił posługę egzorcysty, jest cenionym kierownikiem duchowym i rekolekcjonistą, twórcą franciszkańskich ćwiczeń duchowych. Dyrektor Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego w Rychwałdzie, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Teolog duchowości, prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie duchowości katolickiej, zagrożeń duchowych i walki duchowej, autor książek i artykułów.

 

 

 

 

O rekolekcjach

Rekolekcje to z łaciny „re‑colligo” czyli „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać”. Chodzi zatem o ponowne scalenie człowieka, który z powodu własnych grzechów, ale też ducha świata i księcia tego świata, wykoleja się mniej lub bardziej z właściwej drogi. Człowiek zatraca więź ze swoim Stwórcą i Odkupicielem, który jako jedyny może ukoić jego serce czyli głębiny jego duszy, dać mu radość i pokój, które są łaską od Boga, a nie wynikiem samodoskonalenia czy ludzkich zabiegów. Trzeba wiedzieć, po co się żyje, jaki jest sens i cel człowieka, co jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co jest powierzchnią życia, a co jego głębią. Wreszcie trzeba wiedzieć, jak i o co walczyć, bo życie człowieka to nieustanna walka duchowa aż do śmierci. A stawką jest życie wieczne z Bogiem lub bez Niego czyli piekło.

dr Mariusz Błochowiak          

Wydawca Miesięcznika „Egzorcysta”

Cena

CENA : 5790 PLN + 90 USD /  napiwki, lokalny przewodnik /CENA ZAWIERA:
• przelot rejsowym samolotem EL AL
• autokar
• hotele 3*, pokoje dwuosobowe
• dwa posiłki dziennie + kawa, herbata i woda do kolacji
• opieka przewodnika i księdza
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
• ubezpieczenie NNW i KL + choroby przewlekłe

CENA NIE ZAWIERA: ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki

 

Zapisy

Zapisy znajdują się pod tym linkiem: ZAPISY

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 kwiecień 2019 07:23

1 komentarz

  • Link do komentarza Emilia Malinowska Rafałowska środa, 13 luty 2019 14:04 napisane przez Emilia Malinowska Rafałowska

    Witam, czy będzie pielgrzymka do św. Charbela w październiku ?

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions