niedziela, 03 listopad 2013 18:29

Niewola fatum – spirytystyczna terapia?

Napisane przez ks. dr hab. Aleksander Posacki
Ezoteryczno-spirytystyczne inklinacje Berta Hellingera to podejmowanie kontaktów ze zmarłymi przodkami lub wchodzenie w „wiedzące pole”, z którego wywodzi on swoje „odwieczne prawdy”. Osoby biorące udział w tzw. ustawieniu rodzinnym wchodzą w kontakt z „wiedzącym polem”, które jest pewnego rodzaju „duszą świata”. Działania te korespondują z aktualnym duchem czasów, zwłaszcza z New Age.

 

Bert Hellinger jest jednym z najbardziej znanych współczesnych terapeutów, a jego popularność na świecie i w Polsce rośnie. Urodził się w 1925 r. w Niemczech, studiował filozofię, teologię i pedagogikę. W 1946 r. wstąpił do katolickiego zakonu misyjnego, w którym spędził 25 lat, z czego 16 lat na misji w RPA, u Zulusów. Po powrocie do Niemiec wystąpił z zakonu (1971 r.) i poświęcił się psychoterapii.

 

Obecnie w obszarze niemieckojęzycznym według zaleceń Hellingera pracuje ok. 2000 terapeutów. Choć jest wśród nich zdumiewająco dużo osób o kwalifikacjach akademickich, to jednak większość pochodzi z rozległego obszaru psychosceny ezoterycznej. Są to homeopaci, terapeuci wierzący w reinkarnację albo wyznawcy antropologii okultystycznej.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions