wtorek, 30 wrzesień 2014 22:05

Kulisy ukrytej wojny

Napisała

 

 

Fala ideologii gender, która przed laty zainfekowała zachodnie społeczeństwa, wdarła się już do Polski i pączkuje dzięki działaniom lobbystów, grup mniejszościowych i sporej części osób wpływowych. Siła nacisku ze strony międzynarodowych organizacji jest tak potężna, że nie próbuje się nawet dyskutować.

 

Mówi się o postępie i konieczności pójścia za nowoczesnością. W rzeczywistości realizowany jest plan zniszczenia cywilizacji chrześcijańskiej, rozpisany przez marksistów w 1922 roku w Moskwie. To wtedy zapadły decyzje o przeprowadzeniu rewolucji kulturowej, która zmieni mentalność narodów. Pomysł niemieckiego komunisty, Willego Münzenberga, był prosty: zorganizować intelektualistów i wykorzystać ich w taki sposób, by z zachodniej cywilizacji zrobili odrażający smród. Tylko wtedy, kiedy już zepsują wszystkie jej wartości i uczynią życie niemożliwym, będziemy mogli narzucić dyktaturę proletariatu.

 

Sowiecki program demoralizacji narodów zaczęto realizować w całej Europie. Stawiano na promocję rozwiązłości obyczajowej, edukację seksualną najmłodszych, obalanie autorytetu rodziny, szkoły i Kościoła. Centralnym ośrodkiem tworzącym idee rozmontowywania cywilizacji łacińskiej stała się szkoła frankfurcka. To jej przedstawiciele dostosowali koncepcję marksizmu kulturowego do warunków zachodnich, uzupełniając ją o freudowską teorię popędu. To tam zrodziła się teoria krytyczna, która podawała w wątpliwość całą istniejącą rzeczywistość.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:50
Marzena Nykiel

autorka książki: Pułapka gender. Karły kontra orły

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • historyk sztuki, wykładowca na Politechnice Lubelskiej, rekolekcjonista

  • Adiunkt w Zakładzie Wspomagania i Analizy Decyzji, SGH w Warszawie. Specjalizuje się w teorii decyzji i teorii gier

  • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

Już 51 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions