wtorek, 05 lipiec 2016 12:56

Objawienia w Olo. Pieczęć Boga

Napisał

Stan Enugu w Nigerii położony jest nieopodal „granicy”, za którą islamscy radykaliści od 2009 r. eksterminują ludność chrześcijańską. To tam działają Boko Haram i inne bojówki islamskie. Czy objawienia, która rozpoczęły się w Nigerii kilkanaście lat wcześniej, mówią jedynie o prześladowaniu wyznawców Chrystusa na północy tego kraju? Tak jak w rwandyjskim Kibeho (1981 r.), tak też w nigeryjskim Olo zapowiedzi prześladowań, słowa o kryzysie wiary oraz konieczności oczyszczenia świata ze zła są skierowane do całej ludzkości. W Kibeho Maryja ogłosiła, że nie przynosi orędzia przeznaczonego tylko dla lokalnej parafii czy dla Rwandy. Wyjaśniła, że Jej przesłanie jest skierowane do całego świata. Kiedy w Olo niebo wzywa do szerzenia nabożeństwa do Najdroższej Krwi Chrystusa, ma ono ogarnąć cały świat. Nabożeństwo to zostało ustanowione dla całego Kościoła w 1849 roku. Dziś ruch związany z tym wyrazem pobożności obejmuje Nigerię, ale też dziesiątki innych krajów, m.in.: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Singapur, Australię, Nową Zelandię.

Młody wizjoner

Bóg wybrał na objawienia niewielką miejscowość Olo. Mieszka w niej Barnabas Nwoye, mistyk i wizjoner, który otrzymał z nieba polecenie, by propagować nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa jako środek ocalenia wiary. Ludzie odwiedzający Barnabasa mówią o nim: „święty człowiek”. Na miejscu objawień, które bywa nazywane chwalebnym, ma się zdarzać taniec słońca, a także spadający deszcz, który nie moczy ubrań zebranego tłumu. Do Olo przybywają tysiące ludzi. Nie są dla nich istotne niezwykłe zjawiska. Na miejscu objawień Bóg zwraca im uwagę na coś bardziej niezwykłego: wskazuje na źródło mocy zdolnej pokonać szatana. Jest nim nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa. Słyszymy o nim w modlitwach Anioła z Fatimy, znajdujemy je w „Dzienniczku” św. Faustyny, a także znamy z dzieł średniowiecznych mistyków. Kiedy ludzie odprawiają to nabożeństwo, ich serca dotyka szczególna łaska. Zaś podczas zaleconej w jego ramach modlitwy w Godzinie Getsemani (23.00-3.00) doświadczają czegoś niepowtarzalnego. Czują, jakby aniołowie zstępowali z nieba. To właśnie na zakończenie 4 godzin nocnego czuwania Jezus objawia się Barnabasowi. Świadkowie opowiadają o małym światełku, które o 3 nad ranem wyłania się z Najświętszego Sakramentu wystawionego w kaplicy i… po chwili wizjoner zaczyna rozmawiać z Jezusem.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

7 komentarzy

 • Link do komentarza Agnieszka czwartek, 06 październik 2016 23:00 napisane przez Agnieszka

  Też szukam treści tego nabożeństwa, może w książce dr Wincentego Łaszewskiego
  poszukać albo zapytać autora o tą treść ?

  Raportuj
 • Link do komentarza Paweł poniedziałek, 29 sierpień 2016 07:55 napisane przez Paweł

  Proszę o podanie tekstu zawierającego Koronkę do Drogocenne Krwi i modlitwy wspomnianej w artykule gdyż nie mogę ich znaleźć, byc może źle szukam :-)

  Raportuj
 • Link do komentarza LeiaBronk piątek, 05 sierpień 2016 10:31 napisane przez LeiaBronk

  Pani Beato, urlopy trwają!!! ;)

  Raportuj
 • Link do komentarza Beata sobota, 30 lipiec 2016 23:03 napisane przez Beata

  Witam ponownie. Zastanawiam się nad sensem umieszczania pod artykułem miejsca na komentarze, skoro nikt z redakcji się do nich nie odnosi. Wydawało mi się, że to poważna gazeta a autor poczuwa się do odpowiedzialności za to, co napisał. Szkoda... Beata

  Raportuj
 • Link do komentarza Wojtek poniedziałek, 18 lipiec 2016 13:47 napisane przez Wojtek

  To chyba jest coś dziwnego bo przeszukałem wszystko i nigdzie nic nie pisze o odprawianiu takiego nabożeństwa, przynajmniej nigdzie nie można tego znaleźć....

  Raportuj
 • Link do komentarza Oleg czwartek, 14 lipiec 2016 12:49 napisane przez Oleg

  no właśnie.....jak?

  Raportuj
 • Link do komentarza Beata sobota, 09 lipiec 2016 21:42 napisane przez Beata

  Jak brzmi treść tej modlitwy? Chodzi mi o to nabożeństwo, jak je odprawiać? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Beata.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions