wtorek, 24 październik 2017 19:34

Fatimskie proroctwo Jana Bosko

Napisane przez Prof. Americo Lopez-Ortiz

Święty Jan Bosko, wielki prorok maryjny i prekursor orędzia z Fatimy, w wizjach ukazywanych mu przez Matkę Bożą oglądał przyszłą historię Kościoła i świata. Jego prorocze sny wykazują zdumiewające podobieństwo do tego, o czym pisała Siostra Łucja w listach do św. Jana Pawła II.

Prawdziwe proroctwa są warunkowe: pokazują, że zawsze istnieje możliwość zmiany ich treści. Jeśli tylko zostaną spełnione pewne warunki, zostają one zawieszone, anulowane bądź zmienione. Dlatego prawdziwe proroctwa nigdy nie są fatalistyczne, lecz zawsze dają możliwość powrotu do Dobrego Pasterza, odpokutowania za grzechy i uratowania dusz od potępienia.  Wszystko to jest możliwe tak długo, jak długo jest jeszcze czas. Proroctwa te przykuwają uwagę swoją treścią, unikają jednak chronologicznej precyzji i podważają nasze poczucie doczesnego bezpieczeństwa.

Dlaczego Bóg przynosi ludziom wezwania do nawrócenia, do przemiany? To wyraz Bożego zatroskania – Bóg jest z nami i troszczy się o nasz los.

Informacje podane przez św. Jana Bosko i s. Łucję to dwie strony tego samego. O czym mówią?

Nowe Lepanto

Wizjonerzy zapowiadają nowe maryjne Lepanto: wielkie zwycięstwo Matki Bożej nad wrogami Kościoła. Miało ono wydarzyć się pod koniec XX w. Narzędziem zapoczątkowania maryjnego triumfu był upadek Związku Radzieckiego oraz ateistycznych reżimów Europy Wschodniej, a wraz z nim otwarcie się tych narodów na Ewangelię. Stało się to możliwe dzięki wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, a także szczególnym działaniom podejmowanym przez wielkiego papieża maryjnego św. Jana Pawła II (np. kolegialne poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi).

Pierwsze maryjne Lepanto (1571 r.) było triumfem różańca. W kluczowym momencie, gdy chrześcijaństwo walczyło o przetrwanie w obliczu inwazji muzułmanów z Imperium Osmańskiego, papież wskazał na różaniec jako narzędzie zwycięstwa.

Drugie maryjne Lepanto również będzie triumfem Matki Bożej Różańcowej (takim tytułem nazwała się Maryja w Fatimie). Ateizm i struktury polityczne, usiłujące zniszczyć Królestwo Boże na ziemi, zostaną zmiażdżone przez Niewiastę obleczoną w słońce. Symbolizuje to i zapowiada cud słońca w Fatimie.

Ostatnio zmieniany środa, 27 grudzień 2017 14:32

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions