poniedziałek, 01 styczeń 2018 14:16

Maryja początku roku

Napisał

W orędziach Maryi bardzo ważna jest nie tylko treść, ale i fakt, że przychodzi nie kto inny, tylko właśnie Ona. To, że Bóg posyła właśnie Ją, jest ważnym orędziem z Nieba!

Dlaczego Maryja jest tak ważna? Dlaczego jest patronką każdego kolejnego roku? Przenieśmy się na chwilę do czasów apostolskich.

Wybrani

Apostołowie byli wybrańcami, Jezus sam ich powołał spośród wielu. Uczynił ich „apostołami”, czyli ludźmi „posłanymi” z misją, z zadaniem do wypełnienia. Mieli być współtwórcami nowego ładu, Bożego porządku, miejsca, w którym styka się świat wieczny i doczesny.

Tej niezwykłej misji nie zrozumieli od razu. Miała stać się ich udziałem dopiero w dniu, w którym – przy Maryi – otrzymali Ducha Świętego: pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Chrystusa. Do swej misji gotowi byli dopiero w dniu Pięćdziesiątnicy. Musieli przebyć długą drogę: od „ja” do „Bóg”. Musieli pobrać wiele lekcji od swego Mistrza – nie tyle zdobyć wiedzę, ile przemienić serce. I ciągle nie byli jeszcze gotowi do rozesłania. Ostatnie, najważniejsze nauki otrzymali już po Wielkiej Nocy.

Stojący przy Jezusie apostołowie byli „kimś”, przynajmniej w oczach tłumu. Byli świadkami wszystkiego, co Jezus czynił. Widzieli z bliska cuda, słyszeli każde słowo Jego nauki. Mistrz dodatkowo objaśniał im sens wypowiedzianych słów, tłumaczył znaczenia nierozpoznane przez słuchaczy. Pośredniczyli w spotkaniach Jezusa z ludźmi, co więcej – zastępowali Go. Przyszłość malowała się im w najpiękniejszych kolorach. Wiedzieli, że czeka ich udział w chwale ich Mistrza i Pana.

Gotowi byli pójść za Nim w ogień, ale w chwili, kiedy się pojawił, uciekli. Jeden Go sprzedał, drugi Go zdradził, pozostali odeszli

od Niego w pośpiechu.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions