wtorek, 10 kwiecień 2018 21:03

Niebo opowiada o mijsi Polski

Napisał

Jak wyglądają Boże zapowiedzi, których przedmiotem jest przyszłość naszej Ojczyzny? Czy proroctwa o Polsce są spójne? Budzą lęk czy nadzieję? Skąd przychodzą? Z dalekich czasów czy ze współczesności? Z naszych ziem czy z obcych krajów? Jak je rozumieć? I wreszcie – czy mamy prawo w nie wierzyć?

Część naszych narodowych dziejów znamy. To wydarzenia, które już się dokonały: wpisały w historię świata, dotykając pokoleń naszych przodków. Ta część polskich dziejów jest dumna i tragiczna, pełna chwały i krwi. Nieprzypadkowo jest to nasza historia. Przecież tu nic nie dzieje się przypadkiem. Mogliśmy narodzić się w Szwajcarii, Norwegii, Jemenie, na Zakaukaziu czy na Syrii, ale z odwiecznego postanowienia woli Stwórcy przyszliśmy na świat właśnie w Polsce. Trzeba odczytywać drogowskazy, które Bóg stawia na naszej drodze. Wymaga to wysiłku: ruszenia naprzód jedynym prawdziwym szlakiem… Wymaga dobywania wiedzy – Bożej wiedzy o naszej zawsze warunkowej przyszłości, która jest dla nas wielkim, intrygującym znakiem zapytania.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • mgr inż. (elektronika, łączność na WAT), porucznik Marynarki Wojennej; obecnie kapłan diecezji radomskiej, teolog duchowości

  •  

    krajowy duszpasterz powołań, specjalista profilaktyki i terapii uzależnień, publicysta

  • Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen.

Już 51 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions