wtorek, 10 kwiecień 2018 21:14

Święty Wincenty Ferreriusz. Anioł Apokalipsy

Napisał

Wincenty miał do pomocy duchownych, którzy nawróconym zapewniali posługę duszpasterską i sakramentalną. Dbał też o wzniosłą oprawę Mszy Świętej. Jego niezwykłe kazania przyciągały tak wielu słuchaczy, że z braku miejsca w kościołach ludzie gromadzili się na placach.

Wincenty Ferreriusz urodził się w hiszpańskiej Walencji jako syn Konstancji i Wilhelma Ferrer. Już jako młody chłopak odczuwał powołanie kaznodziejskie. Zdarzało się, że zwoływał szkolnych kolegów, wchodził na jakieś podwyższenie i wygłaszał kazania.

 

Powołany od poczęcia

Ponoć matka Wincentego, gdy jeszcze nosiła syna pod sercem, słyszała wydobywające się z jej brzucha dziwne dźwięki. Znajomy kapłan wyjaśniał jej, że według niego jest to zapowiedź przyszłego kaznodziejskiego talentu mającego się narodzić dziecka.

Jerzy Adam Świdziński

autor książek, publicysta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

  • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

  • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions