wtorek, 10 kwiecień 2018 21:14

Święty Wincenty Ferreriusz. Anioł Apokalipsy

Napisał

Wincenty miał do pomocy duchownych, którzy nawróconym zapewniali posługę duszpasterską i sakramentalną. Dbał też o wzniosłą oprawę Mszy Świętej. Jego niezwykłe kazania przyciągały tak wielu słuchaczy, że z braku miejsca w kościołach ludzie gromadzili się na placach.

Wincenty Ferreriusz urodził się w hiszpańskiej Walencji jako syn Konstancji i Wilhelma Ferrer. Już jako młody chłopak odczuwał powołanie kaznodziejskie. Zdarzało się, że zwoływał szkolnych kolegów, wchodził na jakieś podwyższenie i wygłaszał kazania.

 

Powołany od poczęcia

Ponoć matka Wincentego, gdy jeszcze nosiła syna pod sercem, słyszała wydobywające się z jej brzucha dziwne dźwięki. Znajomy kapłan wyjaśniał jej, że według niego jest to zapowiedź przyszłego kaznodziejskiego talentu mającego się narodzić dziecka.

Jerzy Adam Świdziński

autor książek, publicysta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • redaktor naczelny
    czasopisma „Królowa
    Różańca Świętego”

  •  Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.

Już 46 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions