wtorek, 02 wrzesień 2014 13:15

Kamienna Madonna z Andów

Napisał

 

 

Co stało się w Punta Corral? Wiemy tylko tyle: owego dnia wysoko w górach załamała się pogoda i Pablo Méndez zdecydował się szukać schronienia dla swego bydła. Skierował się ku przełęczy Punta Corral, gdzie miał nadzieję ukryć się w zagłębieniach skalnych. Ale my nawet nie wiemy, czy dotarł w bezpieczne miejsce i czy w ogóle go potrzebował. Jedyna informacja, która kończy opis jego wędrówki, to relacja ze spotkania z Maryją. Przechodząc przez Punta Corral, spotkał mimo niepogody samotną niewiastę. Ubrana była w białą suknię, Jej włosy były jasne i promieniowało z nich niezwykłe światło. Gdy się odezwała, głos miała ciepły i pełen miłości. Dla górala było oczywiste, że ma przed sobą wysłannika z nieba, który pragnie jego dobra. Maryja zaczęła rozmawiać z Méndezem, ale nawet nie znamy treści Jej słów. Nie one były istotą objawienia. Wiemy jedynie, że poleciła mu powrócić nazajutrz na to miejsce i tu Jej oczekiwać.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:17
dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • autor książek, publicysta.

  • teolog, historyk, wykładowca UJ i UP JP II w Krakowie, specjalista w dziedzinie islamu, kultury, polityki i religii Bliskiego Wschodu

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions