Wydrukuj tę stronę

Numer 21 (maj 2014)

Numer 21 (maj 2014)

Dziedziczenie zła

 

 1. Artur Winiarczyk, Bądźmy dziedzicami Bożego błogosławieństwa
 2. Grzegorz Kasjaniuk, Ostrożnie z Nightwish
 3. Nie dziedziczymy grzechu przodków. Z o. Piotrem Różańskim SchP, duszpasterzem grupy Odnowy w Duchu Świętym Kana w Łowiczu rozmawia Dorota Mazur
 4. Wyzwolenie przez Niepokalaną. Rozmowa z RoseMary, autorką świadectwa z numeru kwietniowego
 5. Dr Wincenty Łaszewski, Królestwo Woli Bożej
 6. Świadectwo Barbary - Różaniec z Fatimy
 7. Jerzy Adam Świdziński, Święty Ferdynand – król trzech religii
 8. Grzegorz Górny, Guru rewolucji seksualnej
 9. Przegląd mediów
 10. Tomasz Rowiński, Obietnice religii rozumu
 11. Bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, Uzdrowienie międzypokoleniowe
 12. O. prof. dr hab. Jacek Salij OP, Złe dziedzictwo
 13. Dr James Hannam, Chrześcijańskie źródła nauki
 14. Ks. dr hab. Marek Chmielewski, ABC duchowości. Zakochany w Polsce. Święty Jan XXIII
 15. Dr Anna Kuk, Trzy drogi do uzdrowienia
 16. Ks. dr hab. Krzysztof Guzowski, Jak się modlić o uzdrowienie
 17. Juliusz Gałkowski, Szyjąca Madonna
 18. Ludwika Filipowicz, Nauczmy się rozmawiać
 19. Andrzej Walendowski, Graal odzyskany (o książce Tajemnica Graala)
 20. Wojciech Łapiński, Trudna droga ku szlachetności (o książce Decyduj i walcz!)

 

    

Ten i inne numery do kupienia w naszym sklepie internetowym Jest już też dostępna wersja cyfrowa.   

Na ile człowiek jest spadkobiercą wcześniejszych pokoleń – swoich rodziców, dziadków; na ile zaś istotą „oryginalną”- i niezależną? Czy możemy dziedziczyć zło, jeżeli po pierwszych rodzicach pozostała w nas skłonność do grzechu, ale nie przymus jego czynienia? Temat przewodni majowego numeru Miesięcznika Egzorcysta to właśnie rozwikłanie kwestii możliwości „otrzymania” zła w schedzie po naszych ojcach, wraz z zagadnieniem modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

 

Właściwym lekarstwem jest systematyczne korzystanie z Jego pomocy, która oczyszcza pole wolności i działania. Łaska Chrystusa jest mocniejsza od wszelkich naszych słabości i złego dziedzictwa z poprzednich pokoleń. W Chrystusie i Maryi odziedziczyliśmy błogosławieństwo, gdy została nam przywrócona godność dzieci Bożych – pisze red. naczelny Artur Winiarczyk.

 

Czy zło, popełnione przez przodków, może przechodzić na potomnych, i jak wielka jest miłość Boga do upadłego człowieka- oto, jakiej odpowiedzi udziela o. Piotr Różański SchP: Nie dziedziczymy grzechu innych ludzi. Odpowiadamy wyłącznie za nasze grzechy i tylko za nie musimy odpokutować. Jednak dziedziczymy skutki grzechów popełnionych przez naszych przodków, między innymi niegodziwość serca, czyli skłonność do buntu i nieposłuszeństwa wobec Boga i Jego przykazań. Rozmawiamy też z RoseMary (jej świadectwo publikowaliśmy w numerze kwietniowym), która wyznaje, że została uwolniona z grzechu międzypokoleniowego. Te doświadczenia, w aspekcie tzw. obciążenia okultystycznego, komentuje o. Aleksander Posacki SJ.

 

Modlitwa o uzdrowienie międzypokoleniowe to lekarstwo proponowane coraz częściej ludziom potrzebującym duchowego uzdrowienia. Rekolekcje przygotowujące do takiej modlitwy przyciągają tłumy i sporo osób na podstawie doświadczenia własnego życia świadczy o jej przemieniającej sile. Skąd wzięła się idea prowadzenia takiej modlitwy? Jaką postawę przyjąć wobec coraz większej liczby jej entuzjastów? - czytamy w artykule biskupa prof. dra hab. Andrzeja Siemieniewskiego,który wyjaśnia, czy są podstawy teologiczne do podjęcia takiej praktyki modlitewnej.

 

Temat podejmuje również ks. prof. Krzysztof Guzowski, wyjaśniając, jak powinniśmy się modlić, i uczulając na niebezpieczeństwo „bezosobowego” i magicznego traktowania modlitwy. Realnym i częstym zjawiskiem jest to, że w niektórych rodzinach czy środowiskach podobne grzechy ciągną się z pokolenia na pokolenie. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu położyć kres? - na te pytania odpowiada o. prof. dr hab. Jacek Salij OP. Psycholog doktor Anna Kuk, w artykule poświęconym drogom uzdrowienia, udziela praktycznych porad, dotyczących walki z jedną z najpowszechniejszych chorób naszych czasów: Człowiek mający depresję, przeżywający zniechęcenie duchowe, spowolnienie procesów poznawczych i aktywności fizycznej – choruje cały i potrzebuje pomocy w trzech obszarach: terapii, modlitwy i zadbania o ciało w szerokim aspekcie, np. poprzez podjęcie aktywności ruchowej.

 

W nowym dziale Portrety Świętych, Jerzy Adam Świdziński kreśli sylwetkę Świętego Ferdynanda, króla trzech religii. Grzegorz Kasjaniukostrzega przed twórczością zespołu Nightwish, ujmowanej przez niego, jako zagrożenie dla duchowości, które wprowadza zamęt i wciąga słuchacza w świat inspiracji zespołu, które nie łączą się z chrześcijaństwem. Który z Czytelników nie zadawał sobie nigdy pytania, jak mogło wyglądać codzienne życie Maryi? Juliusz Gałkowski odpowiada na to pytanie, opisując poszukiwania artystyczne Giamoco Galli, dążącego do zaprezentowania wartościowego dzieła, ale także zaintrygowania potencjalnego odbiorcy. O zakochanym w Polsce św. papieżu Janie XXIII przypomina zaś ks. dr hab. Marek Chmielewski.

 

Ponadto, w bieżącym wydaniu: Dr Wincenty Łaszewski przypomina o objawieniach Luizy Piccarrety; Barbara opowiada o potędze różańca; Grzegorz Górny ujawnia kulisy rewolucji seksualnej Wilhelma Reicha; Tomasz Rowiński demaskuje pokusy religii rozumu; Ludwika Filipowicz jak rozmawiać z dziećmi; Dr James Hannam przypomina o chrześcijańskich źródłach nauki; Prezentujemy dwie pozycje książkowe: Tajemnice Graala i Decyduj i walcz! Zapraszamy do lektury!

Tweet
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Najnowsze od Redakcja